Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

W okolicach Lublina od kilku godzin krąży samolot

Od rana otrzymujemy sygnały od Czytelników związane z samolotem, który krąży w rejonie Lublina. Jak ustaliliśmy od rana odbywają się loty szkoleniowe w Porcie Lotniczym Lublin.

Od kilku godzin nad regionem krąży samolot rejsowy PLL LOT Embraer 170. Od naszych Czytelników otrzymujemy zgłoszenia, że maszyna nie może wylądować na lotnisku, a po przylocie z Warszawy samolot wykonał kilka podejść do lądowania i odchodził na kolejny krąg.

Uspokajamy, że trwają loty szkoleniowe. Maszyna nie ma żadnych problemów technicznych, zaś podobne ćwiczenia w Porcie Lotniczym Lublin już się odbywały.

Obecnie samolot ćwiczy podejście do lądowania, wykonuje tak zwany low pass, czyli niski przelot nad pasem, po czym odchodzi na kolejny krąg. Samolot jeszcze jakiś czas będzie widoczny nad regionem. Nie jest to sytuacja nadzwyczajna, lecz element szkolenia załóg polskiego przewoźnika narodowego.

28 komentarzy

  1. Kolejny Krąg Wtajemniczenia

  2. „Obecnie samolot ćwiczy podejście do lądowania, wykonuje tak zwany low pass” :D. Ubaw po pachy. Od kiedy to samolot ćwiczy podejście. To kursant chyba wykonuje loty ćwiczebne z podejściem do lądowania.

  3. To były ćwiczenia z ewakuacji rządu i głównych oficjeli z wiejskiej. A gawiedź się zaniepokoiła, że może jakie terrorysty porwały samolota i chcom wylądować na tym lotnisku.

  4. czym się podniecacie .że samolot lata? a co ? ma jezdzić?

  5. Szuka brzozy

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport