Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę do Polski wjechało niemal 100 tys. uchodźców w Ukrainy

Straż Graniczna przekazała w poniedziałek rano dane dotyczące liczby uchodźców z Ukrainy, którzy wczoraj wjechali do Polski. Cały czas na przejściach granicznych odprawiane są osoby, które uciekają przed wojną.

W poniedziałek rano Straż Graniczna przekazała, że w niedzielę do Polski wjechało z Ukrainy prawie 100 tys. osób. Uchodźcy docierają do naszego kraju samochodami, autokarami, pociągami, a także pieszo, idąc do granicy nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Dzisiaj z kolei do godziny 7 granicę polsko-ukraińską przekroczyło już 28 tysięcy osób. 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych ponad 281 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy.

Działania strażników granicznych wspierają funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, Policji, Straż Pożarnej, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak przekazuje Agencja ONZ ds. Uchodźców od początku konfliktu na Ukrainie kraj ten opuściło prawie 400 tys. osób.

(fot. lublin112.pl)

30 komentarzy

 1. covida już nie ma?

  • Babcia emerytka

   Pewnie jest i dalej, razem z chorobami współistniejącymi „stabilizuje” Polaków, ale to nie jest już chwytliwy temat.

  • Jest, ale to jest tak. Jesteś chory na raka, leczysz się chemią, wyniszcza Twój organizm, ale leczy chorobę. I masz wypadek. Urywa Ci nogę. Będziesz się martwił rakiem i chemią? Czy zajmiesz sie zatamowaniem krwi?

 2. A czy ktoś ich bada na covid? To samo na granicy przechodzą do naszego kraju beż żadnych badań

  • Siedzisz w d… u Putina to tam covid nie dotrze więc tak się nie martw.

  • Nie bada, ale to jest tak. Jesteś chory na raka, leczysz się chemią, wyniszcza Twój organizm, ale leczy chorobę. I masz wypadek. Urywa Ci nogę. Będziesz się martwił rakiem i chemią? Czy zajmiesz się zatamowaniem krwi?

 3. widziałem ptaka cień

  na pewno wszyscy tu komentujący i zamierzający komentować, lub nawet solidaryzujący się z opublikowanymi wcześniej komentarzami, są po prostu ruskimi trollami.

  • o czym ty człowieku gadasz? że niby jak się pytasz co z covidem to jesteś od razu ruskim trolem? to tak samo jak krytukujesz peło – lewaków to od razu jesteś pisorem! co za tok myślenia na poziomie ameby! no tak jak nie idziesz „z tłumem” to jesteś przeciw ! 90% ludzi ma sprane mózgi o ile je jeszcze mają:/

   • widziałem ptaka cień

    ałuuuuu! ałuuuu!

    • odpowiedź godna typowego jednokomórkowego lewaka:)

     • widziałem ptaka cień

      po prostu, zaskoczyła cię moc przekazu. wystękałeś coś, wydaje ci się, że dołączyłeś do dialogu … ok. żyj.

   • Ma rację, ktokolwiek w tym momencie poddaje pod wątpliwość kwestie pomocy ukraińskiemu społeczeństwu w obliczu próby. Działa na korzyść propagandy Putina.

 4. Dziadek ze Slamsowa

  Uchodźców od początku konfliktu na Ukrainie kraj ten opuściło prawie 400 tys. osób…
  Ciekawi mnie ilu z nich to zakamuflowani rosyjscy dywersanci, którzy po jakiś czasie uaktywnią się pod płaszczykiem uchodźców i będą prowokować poprzez np. gwałty, pobicia, rozróby, żeby zwalić to na karb zwyczajnych rzeczywistych uchodźców.
  Nic też nie wspomina się o budowie tzw. linii Jarosława, która teraz (tak jak prognozowałem) obchodzą „biedni” uchodźcy z dalekiego wschodu i Azji.
  Może już tego płotu nie budują, a jako zbędny, demontują to co już zrobili.
  Zaprzestano tez cokolwiek publikować na temat tego wstrętnego koronawirusa…

  • Z Ukrainy mogą wyjechać i wyjść kobiety, dzieci oraz po 60-tce. Mężczyźnie nie mają prawa opuścić Ukrainy więc kobiety raczej nie będą gwałcić innych kobiet.

 5. Nie ma takiej opcji aby Ukraina w trybie natychmiastowym przystąpiła akcesji z Unia Europejską.

 6. A co Z COVID 19?

 7. Czy redakcja mogłaby coś zrobić z tymi durnymi komentarzami, bo się od tego flaki wywracają.

 8. Ciemnoskórzy ''ukraińcy'' na przejściu

  www. youtube.com/watch?v=XmaJrUGHlX4
  www. youtube.com/watch?v=JDRDU-F9plU

  www. youtube.com/watch?v=IUo2ymNkc9g

  Operacja MOST2 trwa.

Wiadomości z info112