Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W naszym regionie znów będzie można podziwiać zmagania kierowców rajdowych. Wraca Rajd Nadwiślański

Poszczególne edycje Rajdu Nadwiślańskiego za każdym razem przyciągały tłumy kibiców. Miłośnicy tego typu wydarzeń już mogą rezerwować trzeci weekend maja. Impreza wraca na drogi naszego regionu.

W weekend 18-19 maja odbędzie się tegoroczny Rajd Nadwiślański. Wydarzenie to wraca po kilkuletniej przerwie i wiadomo już, że jego gospodarzem będą Puławy. Organizowana przez Automobilklub Polski impreza jest 2. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także drugim spotkaniem załóg rywalizujących w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Pierwszego dnia, czyli w sobotę, zaplanowano cztery odcinki specjalne zlokalizowane na południe od Puław. Będą to dwukrotne przejazdy tras w dwóch popołudniowych pętlach. Tego samego dnia odbędzie się także odcinek testowy oraz ceremonia startu. W niedzielę załogi będą miały do pokonania aż sześć odcinków specjalnych, tym razem ich lokalizacja to tereny na wschód od miasta.

Tegoroczny Rajd Nadwiślański będzie miał łączną długość ponad 440 kilometrów, z czego prawie 135 kilometrów to odcinki specjalne. Jak wskazują organizatorzy, obecnie trwa dopinanie szczegółów wydarzenia.

8 komentarzy

 1. Sprawdźcie te informacje jeszcze raz i podajcie źródło!
  Pewnie tak samo wiarygodna jak z ogrodem botanicznym.

 2. Niech się uczą młode dresy jak się jeździ przez oesy. Niech nie strzela im już rury, bo to festyn jest i wsiury.

 3. Jakub Matulka Team!!!

 4. Komu ten kurz, ryk i smród spalin potrzebny w maju. Błeee , oby jak najdalej od nas.

 5. Odi Profanum Vulgus

  Podziwiać zmagania kierowców rajdowych to można na Filaretów codziennie po godz. 21.00.

 6. Przecież chłopcy z automobilklubów mogą sobie kupić grunt, wybudować drogi z zakrętami i organizować rajdy do woli. Dlaczego ma się to odbywać na drogach publicznych?

  • na terenach publicznych odbywa się wiele wydarzeń począwszy od kulturalnych, sportowych, religijnych i nie rozumiem po co i dlaczego ktoś krytykuje np. organizowanie rajdu a już koncert, pielgrzymka czy inne dożynki są OK lub ktoś inny narzeka, że w święto organizuje się procesję Bożego Ciała przy czym już marsz równości czy marsz organizowany na juwenalia już my nie przeszkadza – HIPOKRYCI *****

 7. Brawo brawo! Inspiracja dla wariatów drogowych.

Dodaj komentarz