Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza wiosenny cykl akcji Bezpieczne Lubelskie. Dziś wydarzenie zawitało do Bychawy (zdjęcia)

Działania w ramach akcji Bezpieczne Lubelskie mają na celu przypomnienie i uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo. W niedzielę wydarzenie zorganizowano w Bychawie. Niebawem odbędzie się ono w kolejnych miejscowościach.

Od początku kwietnia na drogach naszego regionu życie straciło już 11 osób. Jak wskazują policjanci, choć to dopiero połowa miesiąca, to liczba ofiar jest już znacznie większa niż np. w styczniu czy w lutym, kiedy to w wypadkach zginęło po 7 osób. Wpływ na taką sytuację ma mieć ciepła i słoneczna pogoda, kiedy to niektórym kierowcom dosłownie puszczają hamulce i zaczynają poruszać się w brawurowy sposób.

Dlatego też tak ważne są wszelkiego rodzaju działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Właśnie rusza wiosenna odsłona akcji Bezpieczne Lubelskie. Jest to wspólna inicjatywa lubelskich WORD-ów, Wojewódzkiej Rady BRD oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Działania realizowane są w różnych miejscowościach, chodzi w nich głównie o przypomnienie i uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo.

W niedzielę prowadzona przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie akcja zawitała do Bychawy. Wydarzenie miało miejsce na placu przed budynkiem Szpitala Powiatowego.

– Rozpoczął się sezon wiosenny, warunki pogodowe są coraz lepsze, a my czujemy się coraz pewniej na drogach. Jednak już w mediach pojawiają się informacje o licznych wypadkach na drogach w naszym regionie, zwłaszcza wśród młodych kierowców. Dlatego też startujemy z naszą akcją terenową i chcemy odwiedzać podlubelskie miejscowości, aby szerzyć świadomość wszystkich uczestników ruchu drogowego między innymi za sprawą naszych symulatorów dachowania, hamowania awaryjnego, bądź gogli imitujących stan nietrzeźwości lub pod wpływem środków podobnie działających do alkoholu – mówi Renata Bielecka, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Akcję wspiera Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, którego reprezentowała Marta Krzyżak Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Ochrony Ludności i Spraw Obronnych.

6 komentarzy

  1. Jak by tak przy okazji prowadzono przeszczep mózgów młodym kierowcom zwłaszcza kierującym BMW bo znaczna ilość to są sprawcy ciężkich wypadków to dałoby większy efekt niż takie akcje. Uświadamianie zagrożeń przy gąbczastym mózgu nie da rady.

  2. Jak by nie żarcie to nikt by bardzo się nie zainteresował, swoją drogą to Ci Strażacy na pewno lepiej nieśli by pomóc w Nowym Wozie Bojowym a nie w dziadku który jest starszy od nich i na pewno jak by nie ich dbałość i zaangażowanie to dawno by stał w Muzeum.

  3. WORD odwdzięcza się za wybór do sejmiku. Pójdzie w koszty reklamy.

  4. to się nazywa selekcje naturalna

  5. Obok impreza z myślą o najmłodszych było super dzieciaczki zadowolone Mateusz na burmistrza

Dodaj komentarz