Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

W Nałęczowie odbył się największy w tym roku Kiermasz Produktów Lokalnych (zdjęcia)

Na Placu Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie królowały dziś stoiska z produktami lokalnymi. Wydarzenie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak też turystów.

Na licznych stoiskach Kiermaszu Produktów Lokalnych oferowano zarówno lokalne smakołyki, jak też szereg wyrobów stworzonych przez rękodzielników. Kupić można było m.in.: miody, oleje, pieczywo, wędliny, sery, piwo, wino, przetwory z róży, przetwory z owoców i warzyw, ciasta, gorące dania oraz rękodzieło takie jak np. wyroby z wikliny i rogożyny, ceramikę, tradycyjne chodniki pasiaki, wyroby szydełkowe i haftowane, wyroby ze szkła.

Wydarzenie organizuje już od 10 lat Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Celem kiermaszu jest promocja producentów i twórców produktów lokalnych z gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn. Co ważne, w wydarzeniu uczestniczą tylko i wyłącznie producenci i twórcy produktów certyfikowanych jako produkty lokalne.

Tym razem program imprezy był bogatszy niż zazwyczaj. Twórcy i producenci prezentowali swoje wyroby na scenie. Posłuchać można było też na żywo muzyków i pieśniarzy lokalnych. Oczywiście nie zabrakło również losowania upominków składających się z produktów lokalnych i nie tylko. Portal lublin112.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Autor: redakcja

6 komentarzy

  1. Informacja . Rycho wczas pseudo redakcjo.

  2. My wprowadzić do Polska ”paszport UE” każdy kto nie chcieć mieć Niemiecki paszport zostać wydalony z UE.

  3. Dziadek Józek ze Slamsowa

    Każdy chciał się pochwalić co umie zrobić, ugotować, wyprodukować, a niejako przy okazji ciut zarobić od tych co tego nie umieją, albo nie chcą stworzyć.

  4. 49% Polaków nie chce euro, a tylko 13% chce, aby PL przyjęła euro w ciągu 3 lat. Większość Polaków jest za CPK, przeciwko zielonemu ładowi i przyjmowaniu nielegalnych migrantów. To dlaczego głosowali na koalicję 13 grudnia? Siła propagandy. Narzędzie podboju. To jest wojna.

Dodaj komentarz