Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska Giełda Staroci oraz Wyprzedaż Garażowa przyciągnęły tłumy (zdjęcia)

Tak jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca plac Zamkowy oraz parking targowiska Pod Zamkiem zapełniły się wszelkiego rodzaju starociami. Dziś, oba miejsca, odwiedziły prawdziwe tłumy.

Plac Zamkowy w Lublinie po raz kolejny został szczelnie wypełniony stoiskami sprzedawców, zarówno z naszego regionu, jak też z wielu stron całego kraju. Zainteresowanie największą w regionie Giełdą Staroci jest już tak duże, że wiele stoisk ustawianych jest na pobliskich uliczkach czy chodnikach.

Upalna aura sprawiła, że klientów także nie brakowało. Mowa tu zarówno o kolekcjonerach, poszukujących unikalnych przedmiotów do swoich zbiorów, czy też mieszkańców wyposażających swoje domy w stylu retro. Choć jak podkreślają sprzedawcy, większość osób to „oglądający” to jednak co chwila można było dostrzec osoby z „upolowanymi” przez siebie skarbami.

Podobnie było również na nazywanej przez wielu młodszą siostrą giełdy staroci, czyli Wyprzedaży Garażowej. Odbywające się po sąsiedzku, gdyż na parkingu targowiska Pod Zamkiem wydarzenie oficjalnie skierowane jest do osób, które chcą sprzedać swoje nieużywane rzeczy, kupić coś z drugiej ręki lub wymienić się przedmiotami z innymi. Jednak nie brakuje tam również sprzedawców zawodowo zajmujących się handlem tego typu przedmiotami.

14 komentarzy

 1. Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

  Fajnie. Ale czy naprawdę nie było dziś ani jednego wypadku w Lublinie i okolicach? Żadnych utrudnień w ruchu? Nic, o czym trzeba ostrzegać?

 2. Antoni truskawka

  Lublin zajmujacy nie formalne I miejsce w Polsce na miasto z najgorszymi drogami, mógłby z tej okazji zorganizować konkurs i wygrać ! !

  • Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

   Za to jak tu wejdą twoi panowie i mocodawcy, to Lublin zostanie miastem z najlepszymi drogami w Kraju Przywiślańskim.

   • Lewaczek lolo miły miękki chłopiec. Ale to ty jesteś tym Oskarkiem Szafarowicz zwanym ”gorące usta” ?

 3. Może i ludzi tam jest sporo ale praktycznie to wszystkie gapie a sprzedać coś na tym targu to jak wygrana w totka jak ktoś chcę coś tam sprzedać to już mówię trzeba to załadować rozładować na targu później naładować z targu a później w domu z nowu rozładować szczerze polecam ogłosić i sprzedać w domu to ktoś konkretny przyjedzie po rzecz a nie jakieś oglądacze będą przeglądać godzinę i nici powiem byłem raz i szczerzę nie polecam chyba że ktoś chce się tam opalić a nie sprzedawać tam rzeczy biznes to mają prezesi ala w spółkach tam to jest takie lekkie konanie oj ale różne ludzie mają hobby ltkzw łaziki

 4. Taki dobrobyt w Polsce jest, że ludzie na pchlich targach szukają okazji, bo ich nie stać na zakupy w sklepach, które windują ceny, bo zysk musi być.

  • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin)

   Jaki dobrobyt jest najlepiej poznać po samochodach. Trudno zaparkować.
   Jak byłem dzieckiem, na mojej uliczce liczącej dziś 38 posesji chałupek kleconych „na dziko”, było 1 auto, powojenny Opel Kapitan. Miał go taksówkarz. A teraz po obu stronach tej uliczki rzędy zaparkowanych samochodów.
   W wielu tych domkach nie mają kanalizacji, bieżącej wody, ale samochód jest. I antena satelitarna.

 5. Dziadek Józek ze Slamsowa

  Lubelska Giełda Staroci oraz Wyprzedaż Garażowa przyciągnęły tłumy, bo jedni chcieli się pozbyć tego co już im niepotrzebna, a inni, żeby to o czym marzyli, kupić w okazyjnej cenie. Normalka.

 6. Czescy rolnicy otworzyli supermarket z własnymi produktami żywnościowymi. Wyzwanie rzucone zagranicznym koncernom, wyzyskowi rolników, żywności sprowadzanej z zagranicy. Drożyźnie i transferowi zysków. Nowożytnemu kolonializmowi Zachodu. Rozwiązanie warte naśladowania. Brawo.

  • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin)

   W Polsce to nie zadziała. Polakom się nie opłaci

  • Spokojnie towarzysze z UE już się tym zajmą i zablokują.

  • Polski rolnik woli wszelkie dotacje od UE oraz klęskowe i siedzieć na FB i wrzucać posty jaka ta unia niedobra

 7. Po co komu takie starocia bez sensu.

Dodaj komentarz