Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

W najbliższą sobotę żółte serduszka opanują miasto. Rusza Wielka Uliczna Zbiórka Darów

W najbliższą sobotę odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach tegorocznej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. To już 31. edycja tego charytatywnego wydarzenia, którego celem jest zbieranie darów rzeczowych dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

W odróżnieniu od wielu akcji charytatywnych, w tym przypadku wolontariusze wyposażeni w żółte serduszka nie będą przyjmować pieniędzy. Zbierane są tylko i wyłącznie dary rzeczowe. Mowa tu m.in. o żywności długoterminowej, środkach czystości, artykułach papierniczych, książkach, zabawkach, ciepłych ubraniach oraz innych przedmiotach potrzebnych dzieciom, rodzinom i osobom samotnym.

Na terenie Lublina dostępnych będzie 60 punktów zbiórek. Zostaną one zlokalizowane a następujących miejscach: Polskie Radio Lublin ul. Obrońców Pokoju 2, TVP Oddział w Lublinie ul. Raabego 2, PLAZA ul. Lipowa, Ratusz pl. Łokietka, Felicity al. Witosa, przy SP Nr 37 – ul. Lwowska 11, OLIMP – al. Spółdzielczości Pracy 34, przy kościele pw. Bł. Biskupa Władysława Gorala ul. Popiełuszki 28, przy kościele pw. Św. Józefa ul. Filaretów 7, E. Leclerc Zana, Galeria Mozaika – ul. Orkana 4, Selgros ul. Jana Pawła II, Carrefour al. Witosa, E. Leclerc Turystyczna, Auchan Chodźki, przy Fundacji „Siła Jedności” ul. Zielona 20, obok kościoła pw. św. Jana Kantego ul. Jantarowa 7, Bazar LSS Społem ul. Lubartowska, Sklep LSS Społem ul. Zemborzyck oraz przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej na Felinie.

Do tego dochodzą punkty w sklepach Stokrotka przy ul.: Paganiniego, Żelazowej Woli, Śliwińskiego, Nałkowskich, Nałęczowskiej, Bazylianówka, Kraśnickiej 35, Harnasie, Tarasowej, Wojciechowskiej, Kraśnickiej 127, Braci Wieniawskich, Bukietowej, Godebskiego, Pana Balcera, Onyksowej, Tatarakowej, Radości, Ametystowej, Jutrzenki, Wyżynnej, Pozytywistów, Gospodarczej, Samsonowicza, Jagiełły, Daszyńskiego, Dożynkowej, Krężnickiej, Gorczańskiej, Ponikwoda, Bursztynowej, Osmolickiej, Sławinkowskiej, Kalinowszczyzna, Kunickiego, Głuskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Abramowickiej i Turystycznej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uruchomiony zostanie również punkt mobilny w zabytkowym trolejbusie Ziutek. Specjalna linia PDPZ będzie kursowała z Weglina przez al. Kraśnicką, Al. Racławickie, ul. Lipową, al. Piłsudskiego, ul. Kunickiego do pętli w Abramowicach. Zaplanowano po dwa kursy w każdym kierunku, o godz. 11:00 i 13:00 z ul. Abramowickiej oraz o 12:00 i 14:00 z Węglina. Trolejbus będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na swojej trasie.

W sobotę Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbędzie się także w Tomaszowie Lubelskim. Wolontariusze dostępni będą w godz. 9:00 – 15:00 w następujących miejscach: Sklep Stokrotka ul. Traugutta 5 Galeria Rynek, Stokrotka ul. Wojska Polskiego 2, Gama ul. Kościuszki 12, Gama ul. Lipowa 14, Gama ul. Moniuszki 88, Gama ul. Kopernika 66/21, LUX PSS ul. Ściegiennego 2, LUX PSS ul. Sienkiewicza 12 oraz Lewiatan ul. Lwowska 62. Z kolei w niedzielę Publiczna Zbiórka Darów ruszy w godz. 9:00 – 15:00 w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy przy ul. Chocimskiej 17. Potrwa ona do 22 grudnia.

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę odbywa się pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy oraz abpa Stanisława Budzika.

W najbliższą sobotę żółte serduszka opanują miasto. Rusza Wielka Uliczna Zbiórka DarówW najbliższą sobotę żółte serduszka opanują miasto. Rusza Wielka Uliczna Zbiórka Darów

25 komentarzy

 1. „Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę odbywa się pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy oraz abpa Stanisława Budzika.”
  Dziękuję, postoję…
  Wolę WOŚP.

  • no i co z tego? taka nienawiść w tobie do pis i KK ? czy oni zbierają ! tu chodzi o dzieci a nie durną politykę. Ja chętnie wspomogę tą akcję. Z resztą od lat pomagam. A ty lewaku lecz się na tą chorą nienawiść !

   • WOŚP też wspierasz, by pomóc dzieciom, czy tam to już jednak wchodzi polityka i „lewactwa” nie będziesz wspierał?

  • A cóż takiego ma ten biskup na sumieniu, albo prezydentowa? Poproszę o konkrety, to może sam do Ciebie dołącze

 2. Jedno i drugie jest wuja warte.

 3. 500+ mało ale od nowego roku 800+ a im ciągle mało ciągle tylko dawać i dawać. Żenada. Niech się do roboty wezmą to nie trzeba bedzie tych zbiórek organizować.

 4. Herr Thusk wraca do władzy to i potrzebna akcja pomocy dzieciom. Za rządów PIS nie było biedy, miliony dzieci zamieniły pasztet podlaski na szynkę, a zarzygane podwórko na wakacje we Władysławowie. Sukces 500 plus najlepiej widać było na śmietnikach: tony starych mebli, dywanów oraz starego sprzętu RTV i AGD.

 5. Ale jak to??? Przecież PiS zlikwidował biedę. To po co te zbiórki?

  • Po to że jak ktoś ma wyrzucić na śmietnik to może jeszcze się komuś przyda.

  • jakbyś trochę był w temacie ta akcja prowadzona jest już kilkanaście lat! I za PO też była! A biedy w Polsce nie ma i już! Znasz kogoś biednego? bo ja nie! Pełne galerie, pełne kosze żarcia, sprzedaż mieszkań na pniu zanim zbudują, nowe auta też schodzą jak swieże bułki, pełno ludzi na mieście itp itd? No i gdzie ta bieda? no gdzie! Tylko szczekacze lewacko-pełowcy tak mówią, albo ci co mają 2 lewe ręce i nie chce im się robotać!

   • Jeżeli otworzyłbyś odrobinę oczy, to zobaczyłbyś biedę w Polsce. Niestety obawiam się, że Ciebie nie interesuje prawda.
    Mogę ci osobiście wskazać rodziny biedne, które od dawna wspieramy.

 6. Beznadziejne komentarze przegranych nieudaczników. Coś wam te dzieci zrobiły?

  Po co człowiek żyje, dla kogo, jaki cel mu przyświeca, co po sobie zostawi…?
  Andrychów, 14 letnia dziewczynka umiera z wyziębienia pod marketem, leży 6 godzin w agonii, setki cyborgów i NIKT nic nie widział..

  BRAWO dla Pni Redaktor EWY DADOS za serce, jakie wkłada każdego roku w akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To prawdziwy CZŁOWIEK. Brawo dla Jej sztabu. Wspierajcie, pomagajcie, bo bez Was gdzieś znika wiara w prawdziwego człowieka. Jesteście wspaniali.

 7. Dziadek Józek (75 wiosen) ze "slamsowa"

  Nie popieram tej żebraniny. I nie pytajcie dlaczego bo mojej szczerej odpowiedzi redakcyjna cenzura nie przepuści

 8. ev, ta dziewczynka z Andrychowa była niewidoczna z ulicy, niefortunnie położyła się przy tej reklamie. Znieczulicy żadnej nie ma, wystarczy spojrzeć na zbiórki chorych ludzi, ile osób wpłaca i pomaga. Ja na żadne dzieci już nie daje, wystarczająco z moich podatków pomagam, 800+ od Nowego roku, wystarczy.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport