W milczeniu i zadumie ułożyli serce dla Pawła Adamowicza (zdjęcia)

Przed lubelskim ratuszem mieszkańcy Lublina ułożyli Najgorętsze Serca Świata. Z Największym Światełkiem do Nieba. Dla Pawła Adamowicza. Dla Jego bliskich.

W środę o godzinie 20 na placu Łokietka w Lublinie zgromadziło się kilkaset mieszkańców miasta, którzy po raz kolejny postanowili oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi oraz jego bliskim. W milczeniu i zadumie, zapalali znicze ustawiając je w kształt biało-czerwonego serca. Większość osób miała serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ubraniach, gdyż Adamowicz był jej wolontariuszem od samego początku akcji. Został śmiertelnie raniony nożem podczas jej 27 finału, w trakcie rozpoczynającego się Światełka do Nieba. Dlatego też nie mogło zabraknąć tego, kojarzącego się z tym wydarzeniem akcentu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

83 komentarze

 1. santo subito

 2. Cieee chorrroba !!!

  No to się zaczyna…
  … dziś serce za miesiąc miesięcznica, potem nominacja na męczennika, albo świętego.
  Póki jeszcze pana prezydenta nie pochowano „zabezpieczcie” chociaż z pół litra krwi , albo i kilka palców na relikwie.
  A potem to już tylko budowa pomników i nazywanie ulic.

  • Chwalili się w dniu zgonu, że już pomnik mają. Szybko się uwinęli. Ciekawe, skąd wcześniej wiedzieli, że będzie potrzebny? Przygotowanie monumentu zajmuje trochę czasu a tu już ot tak od ręki?

  • W tych swoich tezach jesteście gorsi od Macierewicza z tezami o zamachu smoleńskim, może napiszcie że to sprawa prezesa AmberGold że to on jest odpowiedzialny za śmierć człowieka ! Po pierwsze zginął niewinny człowiek – nie był prokuratorem – sędzią – czy śledczym – zabił go chory człowiek który będzie na naszym utrzymaniu do końca swojego życia – a prezydentowi niestety nic życia nie zwróci. Pisanie tych wszystkich śmiesznych komentarzy !

 3. Od początku roku a minęło dopiero dwa tygodnie , w Polsce zginęło trzech górników , w moim mniemaniu ich życie było tak samo ważne jak Pawła Adamowicza , czemu nikt o nich nie pisze ,nie mówi się o nich w tv ? Nie ubolewa publicznie nad ich śmiercią ? Jak widać nawet po śmierci są równi i równiejsi….

  • Według mnie ci górnicy byli więcej warci. Oni wytwarzają PKB a politycy wytwarzają wielkie nic, albo jak widać w mediach roztrwaniają pieniądze na lewo i prawo. Dodatkowo skłucają Polaków!

   • Dokładnie, poza tym po górnikach nic złego nie ,, wypłynie ,,

   • Zginęło również 5 nastolatek

    • Niestety, są to tematy zbyt mało medialne by zbić na nich polityczny kapitał tak potrzebny opozycji.

     • Czy mam przez to rozumieć, że skoro słupki PiS w ostatnich 3 dniach spadają na łeb na szyję, to jakiś chory łeb targnie się na życie ważnego polityka po to, by wzmocnić notowania jednej frakcji i osłabić drugiej…

      Albo zaistnieć w mediach, jak jak raper Deder z Knurowa…

      Czy jest tu jeszcze ktoś normalny?…

     • Mario. Biedroń, tak jak Nowoczesna Petru, zanim jeszcze się zarejestrowali, mieli już poparcie ok 10%. Ile teraz ma Petru? Zero %, Ile ma Nowoczesna, wiesz? Komorowski miał 80% a musiał sokowirówkę zakosić z Pałacu na otarcie łez. Ty chyba w tej rozpaczy, bez szans na zwycięstwo twoich idoli w wyborach, sam na łeb zleciałeś. bo durnoty wypisujesz.

     • Propaganda sukcesu epoki Misiewiczów zaczyna mi coraz bardziej przypominać tę z okresu lat ’70 ubiegłego wieku, czasu Złotej Epoki Gierka. Wielu moich rówieśników z rozrzewnieniem wspomina stare czasy. Tam, po pięciu latach rzeczywistych sukcesów, w kolejnych pięciu zjazd w dół (w przeciwieństwie do długu zagranicznego). A co teraz? Historia się powtórzy? Zobaczymy.

    • dokładnie 5 nastolatek zginęło tragicznie- ale to już poszło w niepamięć – w żałobie jest tylko rodzina nastolatek – a reszta tych zgorzchniałych ludzi przerzuciła swój żal na zamordowanego prezydenta – ale to jest hipokryzja bo za 5 dni też o nim zapomną – bo będą mieli nowe sensacje, tragedie informacje w TV, internecie do komentowania.

 4. Żona zamordowanego Adamowicza, prosiła, by nie kupować kwiatów i nie palić zniczy, w zamian wspomóc dwie organizacje. Jak widać, lubelska gawiedz nawet woli wdowy po Prezydencie nie uszanuje.

  • Na pogrzeb…Ale co wymagać od lubelskiego trolla?

   • Skoro jesteś tak dobrze poinformowany odpowiedz proszę nas kilka ciekawych pytań:
    -Dlaczego organizator zgłosił zajęcie pasa drogowego a nie imprezę masową, którą to musiała by ochraniać POLICJA a nie firma ochroniarska złożona z wolontariuszy? Wynikiem tego jest również brak ambulansu i lekarza
    – Dlaczego oglądamy nagranie marnej jakości z telefonu i za chiny ludowe nikogo nie można rozpoznać?
    Wszak jedna ze stacji komercyjnych na żywo relacjonowała finał z wielu miejsc w Polsce a w Gdańsku, bastionie PO z udziałem Barona tej partii na scenie, zabrakło kamer o super wysokiej rozdzielczości?
    – Czy rzekomy sprawca, nauczył się precyzyjnie posługiwać takim nożem w więzieniu i wiedział jak zadawać ciosy by zabić? Czy w miesiąc po wyjściu z więzienia nabył te umiejętności?
    – Czy chory psychicznie facet powstrzymywałby się z atakiem? Raczej nie. Wybrał doskonały moment. Błyski świateł, strumienie zimnej pary, zamieszanie na scenie. Doskonały moment jaki wybiera zawodowy zabójca.
    – Dlaczego tyle czasu po ataku chodził swobodnie po scenie, wygłosił motywy, przedstawił się a następnie, bez żadnego przymusu poddał się i położył na scenie? Jesteś pewien, że to ten sam osobnik?
    – Komu najbardziej zależało na śmierci Pana prezydenta? Ostatnie dni wskazują, że to politykom totalnych i im sympatykom zabrakło paliwa do siania nienawiści wobec PiS. Kto pierwszy zgłosił się do wyścigu o schedę po Adamowiczu? Nikt inny tylko synio TW Bolka niejaki Wałęsa. Notabene, jako europoseł zawsze głosował za sankcjami wymierzonymi w Polskę.
    – Adamowicz bardzo dużo wiedział, co się w partii dzieje i być może stał się dla niektórych z cienia niebezpieczny? HGW też zaczyna trząść portkami i obawia się o swoje życie
    Odpowiedz mi na te pytania jeśli potrafisz. Jak widać, dużo zagadek ale czy Gdańska Prokuratura zechce je wyjaśniać, skoro mają mordercę?
    Co do trolowania. Gdzie mi tam do ciebie.

    • @Taa
     Jeśli od tego słowotoku dostałeś zadyszki, to wyluzuj – przypomnę tylko, że pomimo upływu 55 lat od zabicia Kennedy’ego teorie spiskowe na temat zamachu w Dallas mają się dobrze – więc się oszczędzaj, bo możesz nie dotrwać do najbliższej Wielkanocy, jajek nie poświęcić… długa droga jeszcze przed Wami w ugruntowywaniu podejrzeń. Niezależnie co się stało w Gdańsku sprawa i tak będzie „gruba” dla co poniektórych. Za parę miesięcy i tak asteroida pier***nie i będzie spokój na jakiś czas. A może i na dłuższy… ?

    • @Taa…
     powinieneś zasiąść w komisji śledczej razem z Maciarewiczem, albo mniej kryminałów i seriali oglądać !

    • Tylko tam jeszcze syna Bolka brakuje, za mało afer, czekamy na silwer-gold, diament-gold i nowe vaty

   • Widać szanowny VOSP ma wybitnie wybiórczy słuch i dopowiada sobie do wypowiedzi słowa, które nie padły. Dzisiaj w TV powtórzono wypowiedz wdowy po Prezydencie. ” Proszę aby nie kupować kwiatów i palić zniczy zniczy w MIEJSCACH gdzie będzie wspominany i żegnany Prezydent Adamowicz, tylko proszę o wsparcie dwóch (konkretnych) instytucji charytatywnych. Słowo POGRZEB nie padło z ust wdowy. Ale jak to u UBywateli RP i KODorastów. Demencja starcza i problemy ze słuchem robią swoje. Stalina też słyszysz po nocach i budzisz się z płaczem , że już go nie ma?

    • Nie wiem, trollu, w jakiej telewizji widziałeś wypowiedź wdowy po Adamkiewiczu… Źródłem przytaczanym wczoraj przez wszystkie (…) media (nie)publiczne była trójmiejska edycja „wybiórczej”, wpis około 10-ej… cytuję: „Magdalena Adamowicz prosi, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy, a zamiast tego wesprzeć bliskie mężowi organizacje”

     Ale… skoro masz „swoje” własne źródło, to podziel się konkretną wiedzą… Pisanie WERSALIKAMI zaś nie sprawia, że automatycznie wzrasta Twoje IQ. A obrażając innych w taki sposób czynisz z siebie klasycznego kabotyna ? ?

     • Twój TVNazi ten nagrany materiał filmowy skrzętnie pomija? Ciekawe. Bo wdowa namawia w nim , by zamiast wydawać na znicze i kwiaty wspierać Owsika i jego Złotego Melona. Mrówkę itp jego spółki satelity oraz jedną z organizacji niosącą pomoc dzieciom. No cóż każdy słucha i ogląda co mu pasuje. Jeśli Michnik i jego szumowiny są dla ciebie wiarygodnym zródłem informacji to tylko współczuć. wypranego beretu.

     • Słowa, słowa, słowa…

      Czy – w Twoim przypadku – bełkot, ignorancja i paranoja.

      Wiesz co mówił twój idol, Goebbels? Wiesz… a jeśli jakimś cudem uleciało, to „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”.

      Uprawiaj dalej swoją propagandę, pożyteczny idioto. Mnie Twoje szczekanie nie wzrusza…

 5. Ludzie opamietajcie sie. Codziennie ginie setki osob na drogach a tysiace umiera na raka. Czy on byl Bogiem czy nie macie juz nic innego do roboty. Idzcie do domu a nie serca i pomniku.

  • Masz rację. Co ten człowiek zrobił dla Lublina i jego mieszkańców? Chyba tylko namówił Żuka do podpisania lojalki u Makreli o nieograniczonym przyjmowaniu i utrzymywaniu z kieszeni Lublinian opalonych gości z południa .

   • Jerzy Gondol Znadwisły

    la Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin), oraz dla jego mieszkańców nie zrobił nic, zero, null, ale jest okazja, żeby się pomodlić i… ponarzekać na wszystko i wszystkchi (z PiS’em w roli głównej.
    Przesadyzm w każdym calu.

  • Nie on miał plakietkę z PROSTYTUCJA i był mośkiem

 6. Normalny cyrk. Już tym rzygam.

 7. Dziwny ten świat! Codziennie umierają dzieci, ludzie chorzy po długim cierpieniu, nagle w wypadkach, a reszta społeczeństwa ma to gdzieś. Trzeba ofiary schizofrenika by móc oglądać taki cyrk.

 8. Co za ciemnogrod to się tylko do ciagniecia rzepy w familiadzie nadaje ewentualnie do faktów po faktach w tefałen ten sam poziom

 9. Palą te znicze i co to da? Księża się cieszą bo będzie więcej kasy za msze odprawiane za zmarłego. Wprost na nowe audi dla biskupa lub laski blond dla proboszcza. Biznes goni biznes.

 10. Widzę, że ilość pomyj i ekskrementów na forum osiągnęła już zageszczenie fekaliami i jadem trupim Świętego Ścieku hindusów. I tak jak mieszkańcy okolic Gangesu pławicie się z lubością w swoim Rynsztoku Świętego Oburzenia, niepomni na nawoływanie ludzi stojących na brzegu… bo tak mówi Waszą Wiara.

  WY i tak wiecie lepiej…

  • Pod każdym artykułem i przy każdej okazji szydzisz z katolików a jak się odniesiesz do faktu , że zamordowanemu Prezydentowi szykowany jest katolicki pogrzeb i złożenie zwłok w krypcie bazyliki Mariackiej?

   • Tylko nie nazywaj siebie „katolikiem”, bo to, żeś ochrzczony, bierzmowany a może i po sakramencie małżeństwa – a nawet Eucharystię przyjmujesz – z automatu „katolikiem” Cię nie czyni. Fundamentalistą lub fanatykiem co najwyżej. I to wcale nie religijnym…

    À propos… Wykaż, że choć raz w moich wypowiedziach przejawiałem niechęć do katolików – cytat poproszę… Szczekacie tylko w grupie, jak wataha dzikich psów… Pojedynczo skomlecie jak pi**y.

    I jeszcze jedno – odniosę się tak samo do katolickiego pochówku śp. Adamowicza tak samo jak do pogrzebu prof. Dębskiego, znanego „promotora aborcji” (cytat z prawicowych periodyków), cytując rzecznika warszawskiej kurii: „Zmarły nie podlega już ludzkiemu osądowi. Mamy prawo do oceny Jego postępowania, także negatywnej, nie znamy jednak Jego najgłębszych motywacji i tajemnic Jego sumienia. Zmarły podlega już tylko trybunałowi Miłosiernego Boga”. Koniec, kropka.

    PS: W ubiegłym roku przerabiałem (znowu 😉 Katechizm KK, bo moje dziecko przystępowało do Komunii Św. Tak, jestem katolikiem. I dzięki temu, że moja wiara oparta jest na solidnych podstawach nie będę się musiał martwić o rozwój moralny i emocjonalny mojego dziecka.

 11. Na gwiazdę dawida zabrakło zniczy?

 12. Morderstwo człowieka jest większa tragedią niż śmierć w skutek choroby czy wypadku na które nie ma się wpływu… Zastanówcie się nad tym co piszecie pseudo katolickie trolle…

  • Smierć to śmierć i każda jest równie tragiczna. Rozpaczaj po tym człowieku tak, jakby on rozpaczał po Tobie.

   • Znaczy się, Wujku, że na Twoim pogrzebie to psa z kulawą nogą nie użyczysz…

    • W twoim wnioskowaniu brak zupełnie logiki. Argumenty ad hominem są oznaką małego móżdżku.

     • A dlaczego nie ad personam, Kleofasie? Wykaż mi jeszcze brak argumentacji merytorycznej i będę mógł w spokoju odłączyć się od netu i zaszyć w ciemny kąt…

      W kontekście rozpaczy po zmarłym, będąc du*kiem za życia nie możesz liczyć na dobre słowo czy choć parę słów modlitwy. Zresztą, zwłokom toczonym przez robactwo wszystko jedno będzie kto i czy przy grobie stoi. I w jakim stanie emocjonalnym. A duch?… Cóż… To zupełnie inny temat.

      Wniosek (być może pochopny) wyciągam z obu Twoich wpisów, Zimny cynizm, podszyty sarkazmem to wizytówka inteligentnego człowieka lub – stosowany w nadmiarze – chama i idioty. Sam zdecyduj 😉

      PS: Wpis zdublowany na końcu…

 13. Co się z wami stało,ludzie opamiętajcie się! Jest mi wstyd,że mam takich rodaków!Żenada.Czlowiek już nie rozumie drugiego człowieka,chociaż mówią w tym samym jezyku.

 14. Człowiek który miał sprawy w sądzie i tylko dlatego że był z PO nie siedział w więzieniu wychwalany jest jak papież zakopcie go już bo to jest żenujące.

  • Rzuć okiem na „swołocz” pierdzącą w stołki w obecnej zmianie… nie lepiej to wygląda.

   Jeśli zakładamy, i słusznie czasami z resztą, że poprzednia zmiana i kontynuatorzy linii ze znienawidzonej przez Was Peuo kradli/kradną, robili to bądź robią „inteligentnie”;-)

   Obecna „dojna zmiana” nie pier***li się i robi to na naszych oczach… Nawet jeśli intencje niektórych decyzyjnych z PiS-u są uczciwe, to „kur*u” (parafrazując Marszałka Piłsudskiego) które czekały 8 lat nie odmawiają sobie rewanżu. Pytanie, czyim/jakim kosztem?…

   Jeśli tego nie widzisz – znaczy to, że łeb masz (obsługę komputera znasz i po polsku pisać umiesz) – ale rozumu ani trochę…

 15. Trol to cie zrobił kolego ,,R”” , nawet podpisać się nie umiesz….pewnie totalniak jesteś …

  • @Polak…

   Prawdziwy… jak mniemam…

   Znalezione kiedyś na pewnym portalu…

   „Przychodzi Polak do lekarza. Ale taki prawdziwy Polak: biały, katolik, praktykujący przez cały rok, ale chodzący do kościoła tylko na Wielkanoc, gwiazdkę i wesela. Z rodzicami po ślubie kościelnym i bez rozwodu. Bez niemiecko brzmiącego nazwiska, bez żadnych żydowskich czy komunistycznych przodków. Rodzice i dziadkowie czystej krwi, niespokrewnieni z zdradziecką szlachtą, Polacy. Nie rudy, ani aryjczyk. W żadnym wypadku nie pedał czy jakiś inny przebieraniec. Prawdziwy patriota, który pracował wyłącznie zagranicą, i który kupuje w Biedronce. Żaden lewak, tylko prawy i sprawiedliwy jak nakazuje biblia. Biorący co najmniej dwa różnego rodzaju zasiłki. Pijący codziennie, ale nie więcej niż 4 piwa. Kibic, fan piłki nożnej, siatkówki i Małysza. Kochający jedynego słusznego i prawdziwego papieża, a nie żadnego Hitlerjugend czy Buenos Diaz. I katolik w sensie z kościoła rzymsko-katolickiego, a nie jakiś prawosławny czy inny żyd. No i oczywiście Polak-Polak, nie żaden Ślązak, Kaszub czy Warszawiak. Mówiący poprawną Polszczyzną. Żadnej gwary, żadnego „jo”- tylko zwykłe, czyste „k***a”. Bez zbytniej nadwagi, ale z brzuchem. Ubrany tak źle, jak tylko promocja w Lidlu na to pozwalała, i mówi:

   -Dzień dobry, ja po L4, bo chciałem nad morze pojechać”

   Nie o Tobie? No to jesteś tylko trollem…

   • Chyba on nie był ubekiem jak ty?

    • Powinieneś zabrać się z pierwszą załogową wyprawą na Marsa… Tylko najbardziej prymitywne formy życia jak Ty będą w stanie rozkwitnąć tak niesprzyjającym środowisku. Takie osobniki nie muszą się rozmnażać – są nie do zaj***nia, prawie nieśmiertelne. Zupełnie jak niesporczaki.

     Tu, na Ziemi, jednostka obdarzona takim geniuszem umysłu, przenikliwością i elokwencją po prostu się marnuje…

     Czyli – konkludując – wypier*** 😉

 16. Czy Ci politycy, którzy krzyczą o rozdzielności Kościoła od państwa, pojawią się na pogrzebowej Mszy św? Może głośno zaprotestują przeciw obecności urzędników, posłów, itp?

 17. Gosc był jaki był i nie jest to sprawa dla nas tylko dla Pana Boga.
  Inna rzecz mnie niepokoi ci ludzie ktorzy tu wyrażają rzekomy żal na codzień są dla siebie całkowicie obojętni, to widac jak sie skonczy studia i zacznie prace, to potem juz poza tym kręgiem w PL nie da sie nabyc npwych znajomych bo nikt sie do siebie pierwszy nie odezwie… I to jest straszne że jestesmy najbardziej wyizolowanym społeczenstwem Europy, nie potrafimy wyjsc z inicjatywą poza własną strefę komfortu…

 18. Od wieczora w niedzielę chlam wódę z tej rozpaczy i mam nadzieję, że wreszcie w sobotę skończę.

 19. Ale zenada. Katolicyzm pelna morda. Zgnoic czlowieka a w niefziele do kosciola. Netowi bohaterzy z 500 plus i mopsem. A i z dziara na plecach, Polska walczaca, bydlo pisowskie. Ciesze sie ze w mojej firmie nie ma zadnego pisdzielca. Bylo 2 ale zostali zwolnieni. Aha,,,podatki place na Cyprze wiec mopsow nie sponsoruje. No szczekac dalej pisdzielce, szczekac z komunalnych barakow z kompem na parapecie bo tam jest zasieg. Hau hau

  • Twoją pracą jest napuszczanie ludzi na siebie! Zapewne twój guru jest zadowolony. Czyżbyś był/ła poza zasięgiem polskich służb, że tak się super rozluźniłeś/łaś?

 20. Nic pan nie zrobisz

  Szkoda człowieka, ale nie znaczy to, że muszą teraz robić z tego taką szopkę.
  Zwykli ludzie giną tragicznie cały czas. Są morderstwa i będą, niestety. Giną matki z dziećmi i nikt nawet nie pierdnie. A tu ginie polityk i zaraz zaczynają się jakieś procesje, budowanie serc ze zniczy, żałoby narodowe etc. Niedługo rzeczywiście postawią mu pomnik, a każde miasto będzie miało ulicę na jego cześć.

 21. Moim zdaniem powinni ułożyć te serca pod każdym z mieszkań Adamowicza. Byłby to wspaniały gest.

  • Znicze sponsorowane przez amber gold oczywiście?

  • 🙂 dobre, także pod tymi nieuwzględnionymi w pitach. Lubelaki nie są gorsi, jeden nasz uczciwy byznesmen – polityk nie wpisywał samolotów.

 22. Tak a najciekawsze jest zachowanie zwolenników PO, oraz PiS – jak były Jarka miesięcznice to źle było protesty – kontrmanifestacje i hejtowanie, teraz zginął człowiek niegdyś powiązany z PO i ludzie z PO organizują marsze, budowanie serc ze zniczy itp. czy to nie jest hipokryzja ? Czy naprawdę Ci wszyscy ludzie z Lubina utożsamiają się z rodziną czy ze zamordowanym ? Można było w ciszy do Katedry pójść i się pomodlić (Zamordowana osoba była Katolikiem- i dla niego lepsza jest modlitwa)- ale nie lepiej przed ratuszem było znicze ustawiać !

  • Tak i to dmuchanie świeżych zniczy, by jak najszybciej zlikwidować świadectwo modlitwy.

  • Całkowicie się z tobą zgadzam. Jemu bardziej potrzebna jest modlitwa za to co miał za oszewą niż palenie zniczy. Ale łatwiej kupić znicz i go zapalić, pokazać się i postać chwilę między garstką opłakujących, zrobić selfi i wrzucić na fejsa, niż uklęknąć w Świątyni i odmówić różaniec.

 23. W tylkach sie ludziom juz poprzewracalo, co nas obchodzi jakis typ. A tu placza za nim i stawiaja znicze jakby to jakis bog byl. Śmieszne to juz jest. Za robote sie wziac a nie glupoty w glowie

  • Arcy Primas A'Prilis

   Aby patrzeć jak okrzykną go męczennikiem, albo nawet świętym. Ciekawe czy jego relikwie będą sprzedawać.

   • Właścicielka używanej prezerwatywy

    Przyznam, że chętnie kupiłbym ze trzy palce, albo z ćwiartkę krwi. Może by człowiek trochę zarobił

  • Dla Ciebie ważniejszy browarek w samotności – dla innych wspólne przeżywanie czyjejś tragedii.

   Gdyby dzieciom Twoich sąsiadów ojca zabili, to byś się bardziej interesował tym jaki zasiłek pogrzebowy z ZUSu dostaną i czy rentę po ojcu – czy też byś im, po ludzku, współczuł?…

   • Właścicielka używanej prezerwatywy

    A potrafisz odróżnić współczucie od fanatycznego przesadyzmu?
    Przysłowia są ponoć mądrością Narodu, a jedno z nich mówi, że: „co za dużo,to i świnia nie chce”.

    • A ja na forum widzę w przewadze fanatycznych szambowników, którzy za punkt honoru wzięli sobie nękanie truchła człowieka i pamięci po nim. Pięknie! Aaa… bym zapomniał, że przeszkadza Wam „hałastra biegająca po miastach, wytapiająca parafinę na chodnikach”…

     Nie mamy o czym polemizować – bo „lepiej się z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć”…

 24. Szanowni komentujący, czy nie zbulwersowała was śmierć prezydenta Gdańska, czy dla was to takie normalne że na pokojowej i radosnej imprezie, zostaje zamordowany człowiek? Ludzie spotykają się, żeby zaprotestować i okazać swój sprzeciw przeciwko przemocy i agresji. A wy jątrzycie, plujecie, szydzicie, snujecie teorie i za nic macie szacunek dla drugiego człowieka.

 25. Jak takiego kontrowersyjnego typa pochowają w Mariackim jak jakiegoś obrońcę Ojczyzny to będzie znaczyć że Duchowni zeszmacili się i sprzedali Kościół za parę srebrników.

  • @Krasnal
   […] Jak takiego kontrowersyjnego typa pochowają w Mariackim … to … Duchowni zeszmacili się i sprzedali Kościół za parę srebrników […]

   Jesteś uczony w Piśmie i Kodeksie Prawa Kanonicznego? Czy tylko kłapiesz jak bezzębny psiak?…

   A zresztą…
   pch24.pl/bedzie-katolicki-pogrzeb-prof–debskiego–znamy-stanowisko-warszawskiej-kurii,65218,i.html

   Rozwiń sobie forum pod artykułem… wypieków dostaniesz, kiedy będziesz czytał…

 26. A kto na wawelu lezy? Nie lezy spieprz….dziadu. tak lezy prostak od ktorego zaczelo sie to cale gufno. Pis to stan umyslu i nic wiecej. Krasc, strzelac, mordowac. To ich motto

 27. Do niedawna z furą atakowali J.Kaczyńskiego, który jechał pomodlić się na grób brata a teraz w zadumie palą sobie znicze hipokryci z KODu.

 28. Teraz opozycja będzie miała swoje miesięcznice

 29. A dlaczego nie ad personam, Kleofasie? Wykaż mi jeszcze brak argumentacji merytorycznej i będę mógł w spokoju odłączyć się od netu i zaszyć w ciemny kąt…

  W kontekście rozpaczy po zmarłym, będąc du*kiem za życia nie możesz liczyć na dobre słowo czy choć parę słów modlitwy. Zresztą, zwłokom toczonym przez robactwo wszystko jedno będzie kto i czy przy grobie stoi. I w jakim stanie emocjonalnym. A duch?… Cóż… To zupełnie inny temat.

  Wniosek (być może pochopny) wyciągam z obu Twoich wpisów, Zimny cynizm, podszyty sarkazmem to wizytówka inteligentnego człowieka lub – stosowany w nadmiarze – chama i idioty. Sam zdecyduj 😉

  • Musisz się nauczyć dodawać komentarze w odpowiednim miejscu. To wcale nie jest takie trudne.

   • Nie musi,wylewa hejt na każdego,taki super katolik co gubi sie w wypowiedziach i nie szanuje niczyjego zdania.Stwierdzam tylko pod kątem ataków tego osobnika na dodane komentarze tutaj i nie tylko.Normalny psycholog nie pomoże,to taki „Hannibal Lecter”polskiej wersji,coż Mario kaftan zawsze czeka na zagubioną owieczkę.

    • @fluffy

     Miałem już nie pisać, ale wypiłem kawę o 22-ej i ciągle spać mi się nie chce…

     Twoja głęboka analiza psychologiczna mojej skromnej osoby zrujnowała mój wewnętrzny spokój… A w rzeczywistości – sfrajerowałeś całkowicie. „Idiota najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”, pisał Twain. Ale to tak naprawdę tylko stereotyp. W rzeczywistości idiota niechętnie wdaje się w dyskusje, ponieważ myślenie i autorefleksja są jego wrogiem. Natomiast spotkać dwóch i więcej kabotynów – z matematycznego (tylko i wyłącznie) punktu widzenia – stawia mnie na pozycji z góry przegranej…

     W kwestii hejtu… jesteście znacznie lepszymi specjalistami w tej materii. Niektórzy zdecydowanie marnują tutaj swój potencjał 😉

     Dalsza dyskusja na łamach lublin112 nie ma – po prostu – sensu…

   • No właśnie… Tylu tu Prawdziwych Polaków niczym chińskich biedronek u schyłku lata. Packi mi się pomyliły…

    Na:
    lublin112.pl/w-caly-kraju-policjanci-zatrzymali-kilkanascie-osob-publikujacych-grozby-w-internecie-stopprzemocy/
    to już nawet szkoda skrollować… 😉

    • Gdzieś ty się pajacu na 112 w komentarzach grózb karalnych dopatrzył? Czy ty aby nie żydo-lewak od Kramka i sobaki Kozłowskiej z Otwartego Dialogu finansowanego przez rosyjskie firmy? Oddelegowano cię tylko na lubelskie 112, czy w zakresie obowiązków, masz też inne portale?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1801zł 0.2%
  • GBP 5.1434zł -0.01%
  • EUR 4.5362zł 0.04%
  • CHF 4.2987zł 0.24%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport
   Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”
   CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.