Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie zobaczysz węże, pająki, jaszczurki, ryby, alpaki i nie tylko. Wszystko to na Lubelskiej Wystawie Zoologicznej ZOOPARK (wideo, zdjęcia)

Warany, kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty, psy i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. Te i inne zwierzęta możecie spotkać podczas tegorocznej edycji Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK.

Kocie piękności

Nie lada gratka czeka dziś na wielbicieli kotów. Maine Coon, Ragdoll, Brytyjski Krótkowłosy, Devon Rex, Syberyjski, Bengal, Norweski Leśny – to tylko niektóre rasy kocich piękności, które możecie podziwiać na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych podczas ZooParku. W sumie czeka na was ponad 100 niesamowitych osobników.

Wyjątkowa strefa terrarystyki i akwarystyki

Niewątpliwą atrakcją ZOOPARK jest największa, jak do tej pory wystawa terrarystyczna, podczas której będzie można zobaczyć m.in.: boa dusiciela, pytony tygrysie i zielone, warany (stepowe i panoptes horni), żółwie (sępie i diamentowe), teju (duże jaszczurki z Ameryki). Oprócz tego są agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby. Czeka na Was również ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat. Fani akwarystyki też znajdą coś dla siebie. Wśród atrakcji m.in. piękne dyskowce, mieczyki, skalary, żyworódki dzikie, zjawiskowe ryby z Jeziora Tangania, wężogłowy, ryby z Ameryki Południowej.

Mieszkańcy wiejskiej zagrody

Podczas ZOOPARKU czeka na najmłodszych rozbrykane stado zwierzaków zagrodowych m.in.: szlachetny koń polski, kuce felińskie oraz szetlandzkie, przesłodkie alpaki, osły, puchate owce oraz żwawe kozy. Wasze serca z pewnością skradnie niecodzienny wygląd krowy szkockiej, niekwestionowanej miss swojego gatunku.

Ptasia gromada

W strefie ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych spotkacie przedstawicieli ponad 50 ras. Swoje piórka dumnie prezentują m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska. Nie zabraknie też egzotycznych gości: barwnych papug i rozśpiewanych kanarków.

Wystawa Królików Rasowych

Podczas ZOOPARKU odbywa się Wystawa Królików Rasowych, którą organizuje Polski Klub Królików Nowozelandzkich. Do Lublina przyjechali hodowcy, którzy prezentują ok. 200 królików ras zarówno popularnych, jak i rzadko spotykanych. Można zobaczyć m.in. królika olbrzymiego, króliki miniaturowe, Rexa Geparda, Srokacza angielskiego, Sallandera, Rexa Szaroniebieskiego. Nie lada atrakcją jest również pokaz HOLA HOP, podczas którego sprytne króliczki zaprezentują skoki wzwyż, w dal i przez przeszkody. Oprócz tego są także chomiki, świnki morskie, szynszyle, myszy, szczury, koszatniczki, myszoskoczki i jeże pigmejskie.

Pokazy psów i wykłady

Podczas ZOOPARKU odbywają się pokazy szkolenia psów obejmujące współpracę przewodnika i psa, którzy zaprezentują w jakiś sposób psy: słuchają poleceń i z radością je wykonują; spokojnie chodzą na smyczy, przy nodze w rozproszeniach i w towarzystwie innych psów; potrafią siadać, leżeć i wstawać na polecenie; zostają we wskazanym miejscu czy przybiegają na polecenie przewodnika. Warto również posłuchać wykładu „Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko”, podczas którego będzie można dowiedzieć się mi.in. jak głaskać i dotykać psa, aby to było bezpieczne dla człowieka i komfortowe dla zwierzęcia, czy jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje.

Fascynujący świat owadów

Owady to najbardziej zróżnicowana grupa stawonogów na świecie. Podczas ZOOPARKU można zapoznać się z bliżej ze światem pszczół. Dla zainteresowanych czeka ścieżki dydaktyczne „Od kwiatka do miodu” oraz „Pszczelarstwo dawniej i dziś”, pokazy sprzętu pszczelarskiego, warsztaty z wyrobu świec, wtapiania węzy czy pieczenia całusków. Nie zabraknie również innych owadów, m.in. modliszki, mączniki, drewnojady, karaczany, świerszcze.

Zróbmy coś dobrego

ZOOPARK to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego. Na wydarzeniu pojawiły się zwierzęta z zaprzyjaźnionych schronisk, Fundacji Epicrates oraz Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Wszyscy zainteresowani mogą wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila. Wolontariusze udzielają porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.

(fot. wideo lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Kacke było zaprosić,łona lubi gadzine.

 2. Co za beznadziejne medium, które o wszystkich fajnych imprezach w mieście informuje po fakcie. Bez sensu

  • Co za beznadziejny komentarz kogoś, kto nie sprawdził co jest na stronie…
   https://www.lublin112.pl/zwierzaki-z-calego-swiata-w-targach-lublin/
   Informacja 2 tyg. na pierwszej stronie wisiała…

   POWTARZAMY TO RAZ JESZCZE – KAŻDA FOTORELACJA NA PORTALU MA ZAPOWIEDŹ NA NASZEJ STRONIE, CO NAJMNIEJ TYDZIEŃ LUB DWA PRZED WYDARZENIEM!!!

   • Klikam na link, a tam g… Podtrzymuję swoją ocenę.

    • Nic nie poradzimy, jak ktoś nie potrafi szukać informacji, to już raczej jego problem. Każda fotorelacja na stronie ma swoją zapowiedź. Jak widać była i na portalu i na Facebooku 14 dni przed imprezą. Ocena śmieszna i oderwana od faktów 🙂

     • Jak widać nie było, bo pod linkiem nie ma nic.

      • Po co pisać bzdury, skoro jest…co więcej można też odnaleźć go w Google. Albo szanowny komentujący nie potrafi tego zrobić, albo celowo udaje, żeby pisać pozbawione sensu i prawdy komentarze.

 3. Przestańcie męczyć zwierzęta.

  • Takie wystawy mają cel edukacyjny. Dla niektórych jest to jedyna okazja aby zaznajomić się zagadnieniami dotyczącymi opieki i pielęgnacji zwierząt w warunkach domowych. Egzotyczne zwierzęta wystawione przez fundacje są w głównej mierze z interwencji albo odłowione ze śmietników gdzie by zginęły. Wiem bo z nimi współpracowałem. Proszę uwierzyć ze nie są męczone.

 4. Paskudztwo.Nazwożą świństwa a potem pleni się to pokątnie niszcząc nasze rodzime gatunki.

  • Te zwierzęta nie mają szans się ,,plenić,, to nie jest ich naturalny klimat. Przeważnie pierwsza chłodna noc jest dla nich śmiertelna. No chyba ze mowa o żółwiach czerwonolicych. To akurat fakt. Ale tutaj już proszę mieć pretensje do sklepów zoologicznych które wciskają takie żółwie jako miniaturki które po roku dorastają do ogromnych rozmiarów. A przez brak wiedzy są wypuszczane do np takiego zalewu. Tu jest problem.

 5. to juz było?

 6. Pisaliście.. Kiedy?
  Przeglądam cały czas tą stronę i pierwsze słyszę
  O bzdurach piszecie i wyświetlacie po nie mal tygodniu
  A tu nic
  Nie ładnie

 7. klikam w link a tam nic o tym nie ma

 8. Oj tam, oj tam… kto był na Wiejskiej widział już wszystko

 9. Stara lgbt z kotem

Wiadomości z info112