W Lublinie organizują pożegnanie lata. To jedna z ostatnich w tym roku imprez plenerowych

W ten weekend w Lublinie będzie można wziąć udział w imprezach zorganizowanych na zakończenie lata oraz tegorocznego plenerowego sezonu kulturalnego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na zakończenie lata, w ostatni weekend września, Centrum Kultury w Lublinie wspólnie z Miastem Lublin przygotowało dla mieszkańców szereg atrakcji, które odbywać się będą na świeżym powietrzu. W sobotę o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej odbędzie się wielkie ogniowe widowisko „Fire Party”. Zaprezentuje się blisko 20 artystów Fundacja Sztukmistrze, Synergy Art oraz Teatr Ognia Infernal, wszystko przy muzyce lubelskiego DJa. Podziwiać będzie można dynamiczne fireshow pełne profesjonalnych trików ogniowych, humoru i interakcji na linii artysta-artysta oraz artysta-publiczność. Na widzów czekają płonące liny, pochodnie, drabiny, kije do żonglowania oraz rozgrzane poi.

W niedzielę w godz. od 12:00 do 17:00 na placu Litewskim odbędzie się wydarzenie realizowane w ramach Festiwalu Dzieci. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju animacjach i grach integracyjnych, pojawi się także mini plac zabaw oraz dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Nie zabraknie konkursów na wesoło, wyzwań fizycznych czy zawodów drużynowych. W programie również warsztaty dla całych rodzin m.in. wspólne tworzenie wiatraków, malowanie twarzy, warsztaty sitodruku na torbach. Na wszystkich będzie również czekała kolorowa wata cukrowa.

W tym samym czasie przed lubelskim Ratuszem będzie można wziąć udział w Matejko Photo Challenge i wcielić się w postać z obrazu Jana Matejki Unia Lubelska i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wspólnie z grupą Poławiacze Pereł Improv Teatr. Wszystko w ramach obchodzonego w tym roku 450-lecia Unii Lubelskiej – rocznicy zawarcia wielkiego dzieła naszych przodków, które dało początek potężnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów Polski i Litwy. Z kolei na terenach zielonych placu Litewskiego, obok Wydziału Politologii UMCS, zorganizowana zostanie przyjemna przestrzeń obywatelska z leżakami i animacjami dla dzieci. Będzie też okazja, aby zapoznać się z koncepcjami tegorocznych projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego, dopytać o szczegóły, przekonać do któregoś z projektów lub pogratulować dobrego pomysłu.

(fot. UM)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki