690 680 960

W Lublinie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie o Nagrodę Dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej (zdjęcia)

Ponad 50 zawodników brało udział w odbywających się w Lublinie Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich o Nagrodę Dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zwyciężył uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie.

W ubiegłym tygodniu na strzelnicy Centrum Szkoleń Strzeleckich „Shooter” przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie o Nagrodę Dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Celem wydarzenie było propagowanie służby w WOT wśród uczniów szkół ponadpodstawowych Lubelszczyzny poprzez integrowanie osób zainteresowanych strzelectwem.

Do rywalizacji stanęło 54 zawodników startujących w składach drużyn oraz w klasyfikacji indywidualnej reprezentujących Wojska Obrony Terytorialnej, szkoły średnie Lubelszczyzny i Legię Akademicką m.in. z Lublina, Chełma, Puław, Parczewa, Opola Lubelskiego, Sobieszyna czy też z Radoryża Smolanego. Rywalizacja odbywała się równolegle na dwu osiach strzeleckich. Do oceny końcowej pod uwagę brano zarówno sumę punktów z tarczy jak też czas strzelania. Dzięki temu liczyła się nie tylko skuteczność, lecz również sprawność manualną strzelca przy obsłudze broni. W finale pomiarem czasu objęto także przygotowanie broni do strzelania.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Łućko z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie, na drugim miejscu uplasował się szer. Michał Bożek z 212klp, zaś na trzecim Maksymilian Kuryło reprezentujący Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Września 1939 Roku w Lublinie. W ceremonii zakończenia zawodów i dekoracji laureatów wzięli udział m.in. przedstawiciele dowództwa 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Dla Bezpieczeństwa „Pro Patria” czy też z ramienia organizatorów właściciele C.S.S. „Shooter”.

(fot. nadesłane)

3 komentarze

  1. ta blondyna fajna 🙂

  2. No niezbyt to bezpieczny sposób na strzelanie nawet z bocznego zapłonu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli