Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się kolejny protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. „Tym razem będziemy głośni”

Jutro przed lubelskim Ratuszem odbędzie się protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Dotychczasowe negocjacje dotyczące podwyżek wynagrodzeń nie przyniosły skutku, więc pracownicy MORP po raz kolejny wyjdą na ulicę.

W dniu 23 czerwca 2022 w godzinach od 16 do 17:30 na Placu Łokietka 1 (przed Ratuszem) Zawiązek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej oraz Koło Pracowników MOPR Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie, organizują kolejny protest w ramach trwającego od lipca 2021 sporu zbiorowego, którego głównym postulatem jest poprawa warunków pracy i podwyżka wynagrodzeń (500,00 zł od lipca 2021 r. oraz 500,00 zł od stycznia 2022 r.). Tym razem nie będzie to protest milczący, jak zapowiadają pracownicy MORP – „Tym razem będziemy głośni”.

– Dotychczasowe rozmowy, negocjacje oraz mediacje, również przy udziale osób delegowanych przez Prezydenta Miasta Lublin nie przyniosły żadnego efektu. Podczas ostatniego protestu, który odbył się w dniu 26 maja 2022 r. nikt z władz miasta oraz radnych nie chciał z nami rozmawiać. Sytuacja pracowników MOPR nie zmieniła się, w dalszym ciągu jesteśmy przeciążeni coraz większymi obowiązkami i zadaniami do realizacji. W ślad za tym, nie idzie wzrost wynagrodzeń, co powoduje niezadowolenie i frustrację. Władze miasta bardzo często podkreślają, że pracownicy MOPR pełnią służbę, misję. My pomagamy mieszkańcom naszego miasta, seniorom oraz osobom przybyłym do nas z Ukrainy, a kto pomoże nam? Dlatego też mając świadomość roli jaką pełnimy, organizujemy po raz kolejny, protest poza godzinami pracy, tak aby nie zostawić osób wymagających wsparcia bez pomocy. Jednakże z misji i służby nie da się godnie żyć, niejednokrotnie nasze wynagrodzenia są niższe niż dochód naszych podopiecznych, a dodatkowo bardzo wysoka inflacja jeszcze bardziej nas zubaża – informuje zastępca przewodniczącego ZZPPS Kamil Kulczycki.

Pracownicy MOPR po raz kolejny wspólnie chcą zaprotestować w sprawie braku podwyżek i poprawy warunków pracy. Zarówno poprzedni protest, jak i obecny jest wołaniem o pomoc pracowników MOPR w Lubinie, którzy aby skutecznie pomagać, muszą godziwie zarabiać.

– Apelujemy zatem do władz miasta o podjęcie konkretnych działań w celu zapewnienia wzrostu wynagrodzeń pracowników MOPR w Lublinie. Protest rozpocznie się o godzinie 16:00 przy siedzibie Filii nr 1, skąd uczestnicy przejdą ul. Lubartowską pod Ratusz. Gościć również będziemy Pana Pawła Maczyńskiego przewodniczącego Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej oraz Pana Bartłomieja Gostomskiego zastępcy przewodniczącego tej organizacji, którzy wspierają nas w prowadzonych mediacjach – dodaje Kamil Kulczycki.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

14 komentarzy

 1. Jaka praca taka płaca . Lenie i nieuki załatwiona praca po znajomościach i układach.

 2. I tak się nikt z was nie zwolni, to po co wam dawać podwyżki?

 3. Lenie i nieuki są wśród was. Nie macie barany pojęcia jak wysokie kwalifikacje są wymagane do wykonywania tego zawodu. Co najbardziej żenujące to to, że mają na co dzień do czynienia z leniami i inną patologią, która dostaje pieniądze publiczne tylko za to, że nie chce się zająć jakąkolwiek pracą.

 4. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  I znów sie okazuje, ze trzy wcześniej opublikowane komentarze, były nie po myśli redakcji, bo je najzwyczajniej usunięto.
  Godzinę były, a potem przestały być.

  • Po co kłamać? Nie zostały żadne komentarze usunięte. Za kolejne takie insynuacje bezpodstawne będzie BAN.

 5. Nie ma co sie dziwić że chcą podwyżki, skoro Ci co do nich przychodzą mają tyle samo na socjalu, za samo użeranie się z tymi leniami którym wszystko się należy za nic nie robienie powinni im dać z 700zł…

 6. Pracowałeś tam że masz takie zdanie ? Bo wątpię… Także skoro nie przepracowałeś tam tygodnia to polecę ci nie wypowiadać się. Wszystkich którzy mają takie wyobrażenia o tej pracy zalecam najpierw przyjść na praktykę i zobaczyć a później oceniać z nabyta wiedzą o czymś

Z kraju

Polityka i społeczeństwo