Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Łęcznej powstał pierwszy wybieg dla psów. Miasto zorganizuje bezpłatne szkolenia (zdjęcia)

Z inicjatywy mieszkańców, w Łęcznej stworzony został wybieg dla psów. Miasto zorganizuje również cykl szkoleń dla właścicieli czworonogów i ich pupili.

Na osiedlu Samsonowicza w Łęcznej zakończyły się prace związane z budową Psistanku, czyli pierwszego w mieście wybiegu dla psów. To pierwszy etap realizacji inwestycji, która powstała z inicjatywy samych mieszkańców, którzy zgłosili projekt do budżetu osiedlowego. Pomysł uzyskał największe poparcie, a tym samym został przekazany do realizacji.

Wybieg został ogrodzony, dzięki czemu powstał teren bezpieczny do wyprowadzania psów bez smyczy oraz trenowania posłuszeństwa. W ramach pierwszego etapu inwestycji, ustawiono tam również pierwsze urządzania. Kolejne mają być zamontowane w niedalekiej przyszłości.

Jednocześnie dla właścicieli psów i ich pupili przygotowano cykl szkoleń, które będą prowadzone przez trenerów z Akademii Pana Psa, behawiorystów i rehabilitantów. W sobotę 23 października odbędą się warsztaty, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się jak nauczyć psa komendy „do mnie”, oraz na czym ona polega i dlaczego pies nie chce wracać.

Na 6 listopada zaplanowano szkolenie „Wszystko, co musisz wiedzieć o aporcie i szarpaku” skierowane do osób zainteresowanych jak aport wpływa na psy, jakie są dla niego alternatywy, jak poprawnie bawić się szarpakiem. Uczestnicy poznają także sposoby i rodzaje zabaw z piłeczką. Kolejne dwie soboty, czyli 13 i 20 listopada, przeznaczono na naukę sztuczek, które ułatwią każdy spacer. Chodzi zarówno o podstawowe jak: „siad”, „leżeć”, „wstać”, a nawet takie jak „Zdechł pies”, „susełek” (poproś), „łapki” oraz wiele innych.

W Łęcznej powstał pierwszy wybieg dla psów. Miasto zorganizuje bezpłatne szkolenia (zdjęcia)

W Łęcznej powstał pierwszy wybieg dla psów. Miasto zorganizuje bezpłatne szkolenia (zdjęcia)
(fot. UM Łęczna)

10 komentarzy

 1. Jprd..kasa w błoto miejsce jako wychodek posłuży ..

 2. Szkolenie to w ramach wolontariatu czy jakiś konkretny pieniądz z kasy uzbieranej z podatków?
  A może tak inny rodzaj szkolenia?
  Mandaty, które nauczą zbieranie g****n po swoich pupilkach.
  To nie piesek ma nauczyć się siadać, leżeć czy aportować.
  To właściciela trzeba wytresować 🙂

 3. Wybieg dla milicjantów? Aż tak was redakcyjk ten komentarz zabolał, że nie przepuściliście go? XD

  • Mojego, o podobnej treści też nie przepuścili, ktoś w redakcji nas nie lubi, albo nie zna się na żartach.
   I to jest gorsze, bo uczeni twierdzą, że trzeba być inteligentnym, żeby móc żartować.

 4. Straz miejska w Łęcznej nie daje mandatów nikomu bo się boi, a policja to szkoda gadać. Za to burmistrz super pływak!

 5. A ja mam kota i co, jestem gorszy i muszę siedzieć z nim w domu? Też chce wybieg dla kota i instrukcje jak dawać łape.

 6. Oczywiście nie ma ważniejszych potrzeb w Łęcznej ….

  • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

   Pewnie ważniejszych nie mają… kościoły są, pomniki tez, może nawet żłobki i przedszkola se pobudowali (szkół nie musieli bo nauczanie zdalne)… to se wybieg dla policjantów zrobili..

 7. Ja tam się nie dziwie… policjant też człowiek… wybiegać się musi…