Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W lasach szukają padłych dzików. Jest apel do kierowców

Od wczoraj na terenie powiatu parczewskiego prowadzone są poszukiwania padłych dzików. Organizatorzy tej akcji apelują do kierowców o zachowanie ostrożności.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Parczewie informuje, że w dniach od 7 do 10 marca na terenie powiatu parczewskiego odbywa się akcja przeszukiwania terenów leśnych w poszukiwaniu i zgłoszeniu do badań padłych dzików.

Akcją objęte będą lasy na terenie Gmin Sosnowica i Milanów. W akcji uczestniczą żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Parczewie, przedstawiciele Nadleśnictwa w Parczewie oraz inne służby. Organem nadzorującym akcję jest Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Akcja została zorganizowana jest w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF). W związku z działaniami możliwe jest nagle wbieganie zwierząt na drogi. Kierowcy poruszający się po drogach w wyznaczonym rejonie powinni zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Łowczy może strzelać tylko w obwodzie łowieckim. A zatem jak odstrzelić dziki w mieście Lublin na górkach czechowskich? Kiedy zniosą łosia z pod ochrony. WIlki tego nie przejedzą tyle tego jest! Może wojsko skoro jest ich tak dużo a ma być jeszcze więcej będzie mogło pozyskiwać prowiant z dzikiej zwierzyny bez ochrony gatunkowej. Żubry, bobry, łosie, sarna, dzik, jeleń a z ptactwa kormoran, czapla to wróg lasów i stawów rybnych.

  2. ASFu szukają?

  3. Nie chodzi o dziki. Zabezpieczają rzeczy, które można wykopać z ziemi i się bronić.

  4. Gorzej jak na drogę wybiegnie poszukiwacz goniony przez dziką świnię

  5. Cenzura komentarzy nie przepuszcza bo prawdy się boi, że Pany nie będą miały gdzie polować. Każdy leśnik powie, że zwierzyna w lesie tylko szkody wyrządza i jest niepożądana przez leśników. Łosie zjadają hektary młodych drzew, praca bez sensu z nasadzeniami a one wszystko wyżerają. Kiedy zniesienie ochrony gatunkowej dla łosia, bobra etc.?

  6. Rozprzestrzeniania wśród dzików bo świń już nie ma. I to nie z powodu asf tylko wymysłów weterynarii i ich dowódców z pis-u

  7. Czy w innych służbach są obrońcy zwierząt? eko terroryści , ruch anty łowiecki czy inne tego typo osz

Wiadomości z info112