W lasach coraz bardziej sucho. Strażacy przygotowują się na najgorsze (zdjęcia)

Upały sprawiają, że w lasach robi się coraz bardziej sucho. Już teraz obowiązuje średnie zagrożenie pożarowe. Ponieważ nic nie zapowiada, aby sytuacja miała się poprawić, strażacy doskonalili swoje umiejętności związane z gaszeniem pożarów w terenach leśnych.

Utrzymujące się bardzo wysokie temperatury i brak opadów sprawiają, że w lasach naszego regionu robi się coraz bardziej sucho. W środę o godzinie 13 temperatura w punktach pomiarowych wynosiła od 32 do 35 st. C, a wilgotność ściółki spadła do 11 proc. Obecnie w całym regionie ogłoszono średnie zagrożenie pożarowe. Dlatego też strażacy przygotowują się na walkę z pożarami lasów, których co roku w takich warunkach wybucha niemało.

We wtorek na terenie Nadleśnictwa Lubartów odbyły się międzypowiatowe ćwiczenia, sprawdzające przygotowanie sił i środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego do działań długotrwałych podczas pożaru lasu. Scenariusz manewrów przewidywał właśnie walkę z rozprzestrzeniającym się ogniem, a także udzielanie pomocy poszkodowanym w zdarzeniach, do jakich doszło w tym samym czasie w okolicy.

W ćwiczenia brały udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z powiatów: łęczyńskiego, chełmskiego, krasnostawskiego, lubartowskiego, lubelskiego, włodawskiego, świdnickiego i zamojskiego. Do tego pracownicy Nadleśnictwo Lubartów, policjanci, ratownicy medyczni oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu łęczyńskiego.

(fot. asp. Tomasz Stachyra)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport