690 680 960

W klimatyzatorze ukrył 41 kg tytoniu. „Na własne potrzeby” (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 41 kg tytoniu. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Terespolu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na przejściu granicznym w Terespolu. Funkcjonariusze Oddziału Celnego poddali szczegółowej kontroli wjeżdżający z Białorusi autokar.

W wyniku rewizji, w klimatyzatorze znajdującym się na dachu pojazdu, mundurowi wykryli ponad 41 kg tytoniu nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy. Do próby przemytu przyznał się kierujący autobusem 34-letni obywatel naszego kraju. Mężczyzna wyjaśniał, że taką ilość tytoniu przewozi na własne potrzeby.

Funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne skarbowe. Nielegalny towar został zajęty, a sprawca uiścił na poczet kary grzywny kwotę 8 tys. zł.

(fot. KAs)

4 komentarze

 1. Dziadek Slamsonowicz

  Państwo jest w bardzo ciekawej sytuacji… wystarczy wypocić Ustawę, która obwieszcza Obywatelom, czyli tym którzy wybrali sobie Sejm i całą resztę, że coś tam jest nielegalne (jak jest nieopodatkowane), a legalne jak się haracz Państwu zapłaci i kasiorka płynie szerokim strumieniem.
  Nie trzeba budować zakładów coś tam produkujących, czegoś tam uprawiać, importować, wystarczy stosowna Ustawa.

  • Developek - Wnuczek Slamsonowicza

   Sondzisz że podatek od tęczy uzdrowił by gospodarkę i budżet naszego państwa?

   • Od tęczy może nie będzie podatku, ale jakby tak na wzór podatku od posiadania telewizora wprowadzili podatki za prawo posiadania (i użytkowania) smartfonów, laptopów, czy prezerwatyw…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas