690 680 960

43-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa. Pokrzywdzony również został zatrzymany

43-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa w Dęblinie. Mężczyzna kilka razy ugodził nożem w brzuch swojego 35-letniego znajomego. Policjanci zatrzymali napastnika. Zatrzymany został również pokrzywdzony, gdyż jak się okazało, dzień wcześniej dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z dęblińskich sklepów

Do zdarzenia doszło w czwartek po północy w Dęblinie w powiecie ryckim. Z relacji pokrzywdzonego 35-latka wynika, że spożywał alkohol w jednym z mieszkań na terenie miasta razem ze znajomym i swoją konkubiną. W międzyczasie doszło do sprzeczki między mężczyznami, której motywem byłam zazdrość o konkubinę zgłaszającego.

Jakiś czas po kłótni 35-latek został kilkakrotnie ugodzony nożem w brzuch i rękę przez 43-latka. Napastnik kierował do niego przy tym groźby zabójstwa. Pokrzywdzony następnie wybiegł z mieszkania i powiadomił policję. Została mu udzielona pomoc medyczna, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

W krótkim czasie dęblińscy policjanci zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Dęblina. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Trafił on do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a Sąd Rejonowy w Rykach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna był już notowany w przeszłości. Za usiłowanie zabójstwa grozić mu może nawet do 25 lat więzienia.

Zatrzymany został również sam pokrzywdzony. Jak się okazało się dzień przed zdarzeniem, dokonał on kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów na terenie Dęblina. Bezpośrednio po tym użył przemocy wobec interweniujących pracowników ochrony, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy. Decyzją Sądu Rejonowego w Rykach zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za powyższy czyn odpowie w warunkach recydywy, gdyż odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dęblin)

5 komentarzy

  1. No i Karina została z gromnicą.😃😃

  2. Że też się nawzajem nie zadźgali. Pech.

  3. Po co ich utrzymywać w więzieniu dać nóż niech się sami wyrżnął

  4. Selekcja naturalna to się nazywa.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin