Józefów: Rowerowa Stolica Roztocza (panorama 360)

W długi weekend warto wybrać się na Roztocze. Razem ze zwiedzajlubelskie.pl zapraszamy do obejrzenia panoramy Józefowa – Rowerowej Stolicy Roztocza.

Józefów, ze względu na świetne walory krajoznawcze jest odwiedzany przez bardzo wielu turystów. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci tras rowerowych – w samym Józefowie znajduje się 7 km dróg rowerowych, a przez gminę przebiega 70 km profesjonalnie wyznaczonych szlaków i tras rowerowych – Józefów nazywany jest Rowerową Stolicą Roztocza.

Gmina stawia na turystów. Do tej pory zrewitalizowano Rynek, gdzie otwarty został punkt Informacji Turystycznej, plac zabaw wraz z siłownią „pod chmurką” i ścianką wspinaczkową, a wszystkie miejsca połączone zostały wydzielonymi ścieżkami rowerowymi. Działają tu również dwa rekreacyjne zalewy, w tym nowy z piaszczystą plażą i strzeżonym kąpieliskiem.

Będąc w Józefowie, warto zwrócić uwagę na neobarokowy kościół z końca XIX wieku p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, XIX -wieczną Synagogę i cmentarz żydowski, podmiejskie kamieniołomy czy liczne pomniki w miejscach bitew z 1863 i 1939-1944 r.

2015-06-04 11:28:28
(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

Jeden komentarz

  1. 7 km sciezki!!! Japierdziu jak to objechac.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!