690 680 960

W czwartek w regionie możliwe burze. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr

Dzisiaj na obszarze województwa lubelskiego prognozowane są burze. Lokalnie mogą mieć one gwałtowny charakter.

Największe ryzyko wystąpienia silnych zjawisk burzowych będzie w północnej części regionu, chociaż nie można ich wykluczyć na pozostałym obszarze województwa lubelskiego.

Mogą pojawić się pojedyncze komórki burzowe, jak również lepiej zorganizowane multikomórki burzowe. Prawdopodobne są opady gradu o średnicy od 1 cm do 3 cm oraz porywy wiatru do 85 km/h.

Pierwsze burze prognozowane są już w pierwszej części dnia, ale niewykluczone, że intensyfikacja procesów konwekcyjnych nastąpi popołudniu. Burzowa aura powinna utrzymać się nawet do godzin nocnych.

Ze względu na dużą lokalność zjawisk burzowych zalecamy śledzić bieżące zobrazowania satelitarne, radarowe oraz detektory wyładowań. Niejednokrotnie zdarza się, że w jednej miejscowości przechodzi silna burza, gdy w tym samym czasie kilka kilometrów dalej panuje słoneczna aura.

BIEŻĄCE DANE RADAROWE, SATELITARNE I DETEKTORY WYŁADOWAŃ MOŻECIE ŚLEDZIĆ POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2018-07-12 07:18:15
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Jestem przygotowany na burze: mam świcę odgromnicę, którą zaraz wystawię w okno tuż obok obrazeczka z jedną z licznych matek boskich (oby była ta właściwa), a po za tym trenowałem stosowne modlitwy…
  …jak zacznę szeptać, żaden piorun mnie nie ruszy, choc tak na prawdę nie jestem pewny… Bóg stary, może nie trafić w kogo trzeba

  • Przepraszam, zapomniałem wspomnieć o najważniejszym !
   Odgromnica jest poświęcona przez samego arcy, w Katedrze!

   Mam nadzieje, że nie chińską podróbą wody święconej.

 2. Wczoraj też miały być 😀 walnęło parę razy w odstępie paru godzin na dużym terenie.

  • Burze wystąpiły w kilku powiatach m.in. ryckim, opolskim, łukowskim, radzyńskim, kraśnickim, tomaszowskim i puławskim. Wystarczy to sobie sprawdzić na danych archiwalnych detektor burzowego.

  • Arcy Primas A'Prilis

   Pan, panie Herb z tych pochodzi, którzy oczekują przepowiedni z dokładnością do pół sekundy (tak jak podają czas z Krakowa o 12) i co do metra kwadratowego powierzchni użytkowanej pod grządki na ogródkach działkowych>

   • Widać, że figę wiesz o pogodzie. Można ją przewidzieć z dokładnością do 30 km, ale to trzeba umieć.

 3. Czy fani mżawek albo 112 mają coś do Mnie , że 112 usuwa komenty?

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas