Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W ciężarówkach jadących z Białorusi przemycali papierosy. Do Polski trafiło ponad 1,2 mln paczek

Na znaczną skalę działali przemytnicy papierosów z Białorusi. Wyroby tytoniowe przewożone były do Polski ciężarówkami. Wpadło sześć osób.

Przed świętami funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem do Polski papierosów. To efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Zatrzymanych zostało sześć osób, wszyscy są obywatelami naszego kraju.

Czynności w tej sprawie cały czas trwają i śledczy na razie nie zdradzają wielu szczegółów. Wiadomo jednak, że papierosy przemycane były z Białorusi. Sprawcy wykorzystywali do tego celu ciężarówki. Łącznie w ten sposób do kraju trafiło 1 255 500 paczek papierosów.

Zatrzymanym przedstawione zostały zarzuty kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych. Chodzi o uchylanie się od opodatkowania poprzez sprowadzanie na obszar Unii Europejskiej, nabywanie, przechowywanie, przewożenie, pomoc w zbyciu i ukrywaniu pochodzących z przemytu celnego wyrobów tytoniowych nieoznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy.

Jak wskazują śledczy, uszczuplenie należności podatkowych Skarbu Państwa zostało wyliczone na kwotę blisko 30 mln zł z czego ponad 23 mln zł to sama akcyza. Prokurator na poczet przyszłych kar zabezpieczył u podejrzanych pojazdy o wartości około 400 tys. zł oraz ok. 300 tys. zł w gotówce.

W ciężarówkach jadących z Białorusi przemycali papierosy. Do Polski trafiło ponad 1,2 mln paczek

(fot. NOSG)

 

10 komentarzy

 1. No to dajcie popalić „braciom”

 2. Dzisiaj turysta otwiera szmapana koncesja zrobiona 🙂

 3. Zamiast w pocie czoła i za sporą kasę budować zakład produkcji fajurek, wystarczy zaczaić się na granicy i się ma (!)

 4. Tymczasem na Ruskiej można codziennie kupic każda ilość fajek i to wszystko za wiedza policji

  • Ja obca krajowca być, tzw. innostranna, to wiedzieć...

   Przecież policjanci to też ludzie*, zapalić sobie lubią

   * – wbrew powszechnej opinii

  • Gdzieś zarekwirowany towar trzeba spieniężyć.

   • Alina ze młyna (inaczej: młynarzówna)

    Spieniężyć, albo dostarczyć do wszelkich domów pomocy społecznej, domów dziecka i starców, bezdomnym dać popalić…

 5. znam takich co sie sporych pieniedzy dorobili

Z kraju