690 680 960

W Chełmie przekazano samochody dla ukraińskiego miasta Mikołajów (zdjęcia)

W poniedziałek 4 lipca na parkingu przy Stadionie Miejskim Chełmie nastąpiło oficjalne przekazanie samochodów dla ukraińskiego miasta Mikołajów.

Pojazdy to dar od niemieckich miast Dortmund oraz Sindelfingen. Warto pamiętać, że ostatnie z miast to miasto partnerskie Chełma, a jego przedstawiciele ściśle współpracują z chełmskim samorządem przy działaniach pomocowych dla Ukrainy. Stąd decyzja o tym, by samochody przekazać właśnie w Chełmie.

W oficjalnym przekazaniu samochodów przez przedstawicieli niemieckich samorządów udział wzięły również wiceprezydent Chełma Dorota Cieślik oraz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Sportu Aneta Szostak.

Mikołajów mocno odczuwa rosyjską agresję. Co kilka dni docierają do nas smutne informacje o ostrzale miasta. Dlatego pomoc, którą otrzymał tamtejszy samorząd (pojazdy odebrał zastępca Mera Mikołajowa) jest niezwykle ważna.

(fot. UM Chełm)

4 komentarze

 1. Starczy już tego. Oni już za chwilę będą mieć lepsze auta niż my w Polsce.
  Do granicy z Ukrainą w Medyce stoi kilkunastu kilometrowa kolejka tirów i lawet z autami. Kto tam tak kupuje samochody? Przecież podobno jest bieda wojna?

 2. Starczy już tego. Oni już za chwilę będą mieć lepsze auta niż my w Polsce.
  Do granicy z Ukr.w Medyce stoi kilkunastu kilometrowa kolejka tirów i lawet z autami. Kto tam tak kupuje samochody? Przecież podobno jest bieda wojna?

 3. Ciekawe kiedy pokażą sie u nich na motoaukcjach, podobnie jak kamizelki i inny szpej, darowany dla nich.

 4. oddać im wszystko! taką mam koncepcje !

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas