Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do końca roku przedłużono program zatrudnienia ukraińskich nauczycieli w Lublinie

Ukraińscy nauczyciele zatrudnieni w lubelskich szkołach podpisali umowy o dalszej współpracy. Do końca grudnia przedłużono program zatrudnienia interwencyjnego uchodźców „Cash for Work” w Lublinie.

– W naszym mieście znalazło schronienie wielu najmłodszych obywateli Ukrainy. Realizując wspólnie z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej program „Cash for Work”, dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić im aklimatyzację i by czuli się w naszym mieście bezpiecznie. Cieszę się, że współpracę w tym zakresie przedłużamy na kolejne miesiące, co pozwala na realizację działań pomocowych w wymiarze długofalowym – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Od 30 marca, w ramach programu, Miasto Lublin we współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) udziela pomocy w edukacji i integracji ukraińskich uczniów w lubelskich szkołach. Zatrudnieni w charakterze asystenta nauczyciela pedagodzy z Ukrainy pomagali uczniom, nauczycielom i rodzicom w integracji oraz wspólnej pracy.

W ostatnich tygodniach roku szkolnego w 41 miejskich placówkach pracowało 65 ukraińskich nauczycieli, w tym jedna osoba w roli koordynatora wszystkich asystentów w Urzędzie Miasta Lublin. Teraz, w okresie wakacji wspierają oni miejskie instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizujące działania w ramach corocznej miejskiej akcji „Lato w mieście”. Osoby te pomagają opiekunom ukraińskich dzieci w komunikacji i włączeniu ich w zabawę lub zajęcia warsztatowe czy sportowe. W nowym roku szkolnym Miasto i PCPM planują rozszerzenie programu i zwiększenie liczby asystentów do 80 osób.

Program „Cash for Work” ma na celu wsparcie samorządów i organizacji pozarządowych w rozszerzeniu działań na rzecz uchodźców z Ukrainy. Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce podpisał umowę o współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. Fundacja PCPM wypłaca wynagrodzenie, a samorząd lub inna organizacja partnerska jest odpowiedzialna za ustalanie zadań dla pracownika i nadzór nad jego codzienną pracą.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Rząd mówi o putinflacji. Istotą inflacji jest za dużo pieniędzy na rynku, a ile pieniędzy na rynek wpłynęło w związku z „gośćmi” po 24 lutego? No bo jakieś pieniądze „goście” dostali i ci co „gości” obsługują. Więć jaki jest udział ukrinflacji?

  • gdzieś ty się chłopie uchował z taką wiedzą, normalnie kandydat do nagrody Nobla z ekonomii

   • Przecież tu sam wykwit ameb co stopy mają zawiązane bandażem. Typowe radzieckie myślenie ?

 2. Zatwardzenie umysłowe powstało w głowach rozmodlonych, zupełnie jak w szpitalu psychiatrycznym słyszysz głosy ?

 3. Goście do domu czas!!! Byczki z parków z piwkiem tym bardziej!!!!

 4. Ich już nie wygonisz .Nasi potomkowie dożyją czasów jak goście będą czyścić Polskie ziemię z Polaków a za 70 lat powiedzą że to nie prawda ,że nie ma dowodów i że to my im krzywdę zrobiliśmy.

 5. Banderowcy je#@$#

 6. i co niby będą zatrudnieni i będą uczyć : polskiego i historii ? 😉 hehe !

 7. To co się w tym kraju wyprawia przekroczyło już wszelkie granice absurdu

  • Dokładnie, ilość komentarzy świadczy o tym ilu jest radzieckich agentów wśród społeczeństwa i jak mocno radzieckie ameby atakują.

 8. Płacz na farmie pod moskwą? Płaczcie i zawijajcie stopy bandażami. Tyle wam pozostalo.

 9. Sam jesteś ukr-agentem, fajnopolakiem.

Z kraju