690 680 960

Volkswagen zderzył się ze skodą, chwilę później citroen z fordem. Wszystko na jednym rondzie w Lublinie (zdjęcia)

Dwa zdarzenia drogowe po dwóch stronach jednego ronda. Pierwszy ze sprawców wjechał na zielonej strzałce, drugi na czerwonym świetle. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala.

Do obu zdarzeń doszło w niedzielę wieczorem na rondzie im. Dmowskiego w Lublinie. Najpierw około godziny 21:50, na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i ul. Lwowskiej, zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i skoda. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem mężczyzna jechał al. Tysiąclecia od strony Felina. Wykonywał manewr skrętu w prawo, w ul. Lwowską. Wjeżdżając na skrzyżowanie, dla jego kierunku jazdy świeciła się zielona strzałka. Wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy skody, który zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Po kilkunastu minutach, kiedy służby ratunkowe jeszcze działały na miejscu, ratownicy usłyszeli huk. Okazało się, że po drugiej stronie ronda, na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i Unii Lubelskiej, zderzyły się kolejne dwa auta. Tym razem citroen z fordem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem mężczyzna również jechał al. Tysiąclecia od strony Felina. Wykonywał jednak manewr skrętu w lewo, w al. Unii Lubelskiej. Zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z fordem, którego kierowca poruszał się al. Tysiąclecia od strony Warszawy.

W pierwszym zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, którą przetransportowano do szpitala. W drugim, podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności obu zdarzeń. Nie było większych utrudnień w ruchu.

 

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Dziwny wydech ma ta cytroena.

 2. Jechalem tamtedy okolo godz. 21.40 , auta z pierwszej kolizji juz staly po zdarzeniu .
  Znowu ktos przeklamal .

 3. Proste rondo, dobrze oznakowane i do tego z sygnalizacją świetlną tylko jak widać kierowcy to same „pipy”. Zabrać prawko i do przyuczenia, a później ponownie na egzamin zanim komuś większą krzywdę wyrządzą.

 4. Dokładnie kierowcy to pipy ile kroć widzę jak z lewego pasa próbują zajechać na prawy ,panowie kierowcy proszę patrzeć na linie i znaki na drodze jak wy te prawa jazdy zdajecie???

 5. Dla tych co uważają, że instalacja sygnalizacji świetlnej zapewnia bezpieczeństwo. Jak ktoś jest dzbanem to nic mu nie pomoże 😛

 6. Stop trzeba postawić i lustro, może czerwone pasy by pomogły (ale te na dolną część pleców).

 7. Trzeba przebudować na rondo i postawić światła! A nie, czekaj…

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin