Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzył, że „żołnierka z USA” wysłała mu czek na sporo dolarów. Stracił pieniądze

27-latek z powiatu opolskiego padł ofiarą oszustki podającej się za amerykańską żołnierkę. Mężczyzna po kilkudniowej internetowej znajomości uwierzył, że kobieta wysłała mu paczkę z czekiem na kwotę 215 tysięcy dolarów, by przyjechać do Polski i zamieszkać razem z nim.

Fałszywa amerykańska żołnierka odezwała się za pośrednictwem Internetu do mieszkańca gminy Wojciechów. Wkrótce pomiędzy znajomymi nawiązały się długie rozmowy poprzez jednej z portali społecznościowych. Kobieta zwierzała się 27-latkowi z różnych swoich zamierzeń i problemów.

– Pisała, że planuje zamieszkać w Polsce razem z nim i nada mu paczkę dyplomatyczną z zawartością czeku na kwotę 215 tysięcy dolarów. Zmanipulowany mężczyzna podał jej swój adres mailowy i adres zamieszkania. W pewnym momencie otrzymał od niej informację, że paczka została nadana, jednak należy uiścić za nią jeszcze opłatę na granicy, o czym kobieta wcześniej nie wiedziała – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Mężczyzna otrzymał mailem numer konta do wpłaty. Następnie na wskazane konto przelał łącznie 14 tysięcy złotych. Po kontakcie z bankiem, gdzie chciał zaciągnąć kredyt na kolejne opłaty za paczkę, zorientował się, że został oszukany, a sprawę zgłosił na Policję. Śledczy z opolskiej komendy zajęli się wyjaśnianiem sprawy.

26 komentarzy

  1. Poszukiwanie seksu gubi facetów,kobiety robią wtedy co chcą

  2. To Frabio,widziałęm jak rowerem na pocztę podniecony draował

Dodaj komentarz

Z kraju