Uwaga na fałszywych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało kilka dni. Już teraz uaktywniają się oszuści podający się za wolontariuszy WOŚP.

Niestety trafiają się osoby, które chcą wykorzystać dobre serce i podają się za wolontariuszy WOŚP, próbując w ten sposób wyłudzić pieniądze. Do takiej sytuacji doszło w Świdniku. Wczoraj do jednego z mieszkań na terenie miasta zapukali oszuści.

– Zdarzenie miało miejsce w centrum miasta. Osoby podające się za wolontariuszy orkiestry, zbierały pieniądze w jednym z bloków, jeszcze przed rozpoczęciem 27. finału. Świdnicki sztab apeluje do mieszkańców o czujność i przypomina, że kwesta zaczyna się dopiero w niedzielę, o godz. 7.00 rano – informuje serwisu swidnik.pl.

Jak informują przedstawiciele sztabu, wolontariusze mogą kwestować wyłącznie na ulicach lub w budynku świdnickiego Centrum Kultury. Nie mogą chodzić po domach czy mieszkaniach.

Każdy wolontariusz powinien mieć przy sobie imienny identyfikator ze zdjęciem, numerem, znakiem holograficznym oraz pieczątką, zawieszony na fioletowej smyczy z logo WOŚP i napisem „27. finał”. Na puszce znajduje się napis „27. finał” wraz z datą oraz charakterystyczną grafiką. Puszki powinny być zaplombowane w pięciu miejscach oraz oklejone taśmą i folią. Co więcej wolontariusze powinni mieć na sobie fioletowy komi z logo WOŚP.

(fot. swidnik.pl)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Bezczelność !!! Nie dość, że sami nic nie dadzą to chcą zabrać to, co inni z dobrego serca dadzą.

  Przy okazji przypominam kierowcom płci obojga, oraz posiadaczom praw jazdy, że na Sprzedajemy.pl w dobrze pojętej intencji wystawiam do sprzedaży 6 radii CB (słownie: sześć), a całą uzyskaną ze sprzedaży kwotę mam zamiar przekazać na wsparcie WOŚP.

  • skoro wystawiłeś 6 „radii”, to część kwoty ze sprzedaży wydaj proszę na słownik ortograficzny…

  • zabawne,bo owsiak rozdziela pozniej te pieniadze na „cele statutowe”. Czyli kupa hajsu zamiast do chorych,na ktorych opiera sie akcja i „sciska za serce”,trafia na rozne fundacje,kolegów,imprezy…

 2. A Owsik główny oszust hehehehe

  • 30 mln ludzi uważa go za godnego najwyższej pochwały…reszta to tylko pisiory

   • Ale (*p*i*e*r*d*o*l*i*s*z*) Masz tak od urodzenia czy nabyte na owsikowych koncertach? Komunistyczny bękart wystawiony przez poprzednie po sowieckie „jelity” dla tumanienia „myślących inaczej” bo sami nie potrafią. Ile kasy wyprał w Złotym Melonie? Nazwa nie przypadkowa. Otwarcie walczy z Kościołem a dzieci na żebry wysyła pod Świątynie. Zwykły ŚMIEĆ i tyle. Kijowski też ma takie poparcie? Ilu jeleni wydoił a ci i tak na nowy motór i pensję dalej dla niego zbierają.

  • Ile pis płaci teraz za taki hejt?

   • a ja uważam, że Jurka trzeba hejtować – jak wykazują fakty z ostatnich kilku lat pisokracji, im więcej hejtu wokół orkiestry, tym bardziej się mobilizujemy 🙂

    • Najpierw załóż sobie konto w mbanku, przenieś swój numer do playa i osiągniesz wtedy status pełnej mobilizacji. Szkoda, kiedyś to była fajna inicjatywa, a dziś zajeżdża tutaj komercją i to kosztem chorych dzieci.

 3. Fałszywi księdza po kolędzie w domach teraz to fałszywe,komu tu wierzyć w tym katolickim kraju.Amen.

 4. Bla bla bla

 5. Nie ma większego znaczenia czy to prawdziwy czy fałszywy wolontariusz. Tak czy siak, tylko niewielka część z tych zebranych do puszek datków trafia do potrzebujących. Większość idzie na działalność statutową tego złodziejskiego, trwającego od lat procederu jak i firm „serwisujących” ten przepłacany sprzęt. Złodziej zawsze najgłośniej krzyczy łapać złodzieja, lub jak kto woli ” Kali ukraść krowę ok. Kalemu ukraść krowę bee”

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja