Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadził do wypadku. Zatrzymano mu prawo jazdy

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia aut koło Puław. Sprawca rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego.

Do wypadku doszło w sobotę po południu w miejscowości Zarzecze w powiecie puławskim. Na drodze wojewódzkiej numer 874, prowadzącej do starego mostu w Puławach, zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda i toyota. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 38-letni mieszkaniec Radomia wjeżdżając na skrzyżowanie nie dostosował się do znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą toyotą, którą kierował 49-latek z Zamościa.

W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowano je do szpitala. Był to kierowca skody i pasażer toyoty. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mieszkańcowi Radomia uprawnienia do kierowania. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

68-130123

2018-07-02 14:34:16
(fot. Policja Puławy)

5 komentarzy

  1. Jak tam można spowodować wypadek ? pytam całkiem serio 😀

    • Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy nie spojrzeć na znaki i pojechać od strony starego mostu prosto zamiast skręcić w prawo w stronę skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Wystarczy że w tym czasie ktoś jechał od Radomia, skręcił na światłach w prawo w drogę do starego mostu i nieszczęście gotowe.

    • Widać można i dlatego sprawca stracił kwity

  2. Zatrzymano prawo jazdy ale pojazd jak najbardziej zostawiono do dalszej jazdy.Brawo.