Usłyszał huk i wyszedł przed dom. Zastał rozbite auto bez kierowcy

W niedzielę rano w Lisowie pijany kierowca uderzył pojazdem osobowym w ogrodzenie i uciekł razem z pasażerem z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania policjanci znaleźli przy jednym z mężczyzn marihuanę.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed godziną 10 w Lisowie w powiecie lubartowskim. Właściciel jednej z posesji usłyszał huk i kiedy wyszedł przed dom zastał uszkodzone ogrodzenie oraz rozbity pojazd marki Citroen. Jak się okazało w pojeździe nikogo nie było.

Policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia szybko ustalili sprawcę kolizji i pasażera samochodu. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Lubartów, a pasażerem 35-latek z tej samej gminy. Sprawdzono stan trzeźwości 36-latka, okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy za pokwitowaniem.

Jak się okazało przy 36-latku mundurowi znaleźli marihuanę. 35-letni pasażer citroena również był nietrzeźwy. Samochód został przekazany właścicielce. Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej i posiadania środków odurzających. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubartów)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Ciekawe czy oryginalny VTS. Już niewiele ich zostało, a ten sądząc po uszkodzeniach raczej już na żyletki pójdzie. Mógł rozbić Passka w tdiku…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu