Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie odbędą się Zoomikołajki. Tradycyjne grudniowe spotkanie z podopiecznymi placówki odbędzie się w najbliższą niedzielę (10 grudnia) i będzie okazją do promocji adopcji czworonogów.

– Przed nami kolejne Zoomikołajki w lubelskim Schronisku. Podopieczni placówki również marzą o mikołajkowych prezentach i nie są to tylko przysmaki czy zabawki, ale przede wszystkim ludzie i ich troska. Kontakt z człowiekiem będzie dla nich najwspanialszym podarunkiem, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia Schroniska w najbliższą niedzielę – mówi Katarzyna Antoń, Zastępczyni Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in.: prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala na temat rozwoju psa, warsztaty zdobienia pierników, a także konkursy na najpiękniej udekorowany piernik oraz najładniejszą ozdobę świąteczną. Zaplanowano również spotkanie z prof. Haliną Kowalską-Pyłką, autorką opowiadań dla najmłodszych, występ Takiej Sobie Orchestry pod przewodnictwem Agnieszki Wiechnik oraz tradycyjne wspólne kolędowanie z Dariuszem Tokarzewskim. Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli poznać podopiecznych Schroniska oraz porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami placówki, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 346 zwierząt, w tym 135 psów, 122 koty i 89 zwierząt egzotycznych.

Zoomikołajki odbędą się w niedzielę (10 grudnia) o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

fot. UM Lublin

10 komentarzy

  1. Już się nie da słuchać tych durnych świątecznych piosenek, które wręcz na siłę są wciskane słuchaczem. Żenada. Rok w rok to samo, święta, pryzenta i inne badziewia jakby to było niewiadomo co. Święta wymyślone dla ciemnego ludu, by kasę wydawał na jakieś śmieci, które jeszcze się reklamuje, a nie są warte funta kłaków.

    • Nie zachowuj się jakbyś samy żył na tym świecie i nie mów innym co mają robić. Robią to co chcą, a nie to co ty im każesz. Nie intersuje cie coś, to wypad, nie musisz tego słuchać, oglądać, czy uczestniczyć.

  2. Gdy potrzebowałem pomocy do rannego kota spotkałem się z totalną znieczulicą. Przypadek?

  3. Wszystkie schroniska powinny być zlikwidowane a mięso na kebaby.

    • Hahaha. Piszesz o schroniskach dla młodzieży czy schroniskach dla bezdomnych? Hm, kebab z bezdomnego, albo młodego narkomana – pyszności.

  4. Każda akcja jest godna pochwały jeżeli chociaż jeden piesek czy kot dostaną nowy ciepły kochający dom.

    • Na swięta dostaną ciepły dom i jedzenie, a po świętach nagle zacznie być problemem lub bliżej wakacji. Bo nie można będzie wyjechać na wakacje, jak i nagle się okaże iż trzeba wyprowadzać na spacer albo iśc do lekarza, bo chory. I wróci z powrotem do schronu lub na ulicę. Lepiej niech każdy przed adopcją trochę popracuje przy opiece w schronie, przy takich obowiązkach jak w domu i wtedy będzie wiadomo komu wydać do adopcji, kogoś kto kocha bezgranicznie bezinteresownie, nie tak jak większość ludzi. Bo powrót do schronu dla takiego psa czy kota to większa trauma, niż nie jednemu się wydaje.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo