Uprzątnęli uszkodzone pojazdy, zderzyły się kolejne auta. Rondo Mohyły wciąż sprawia kierowcom problemy (zdjęcia)

Jest to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie Lublina. Zwykłe rondo, jednak sprawia niektórym kierowcom wiele problemów. Dzisiaj wieczorem doszło tam do kolejnych dwóch zdarzeń drogowych.

Dwa zdarzenia drogowe miały miejsce wieczorem na rondzie Mohyły, czyli na skrzyżowaniu ul. Podzamcze, Ruskiej i Lwowskiej w Lublinie. Około godziny 18 zderzyły się tam dwa samochody osobowe: volkswagen i skoda. Na miejscu interweniowała policja.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nie było też większych utrudnień w ruchu. Na miejscu interweniowała policja. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierujących.

Kiedy funkcjonariusze zakończyli czynności związane z kolizją, niebawem zderzyły się kolejne dwa auta, tym razem ford i subaru. Jak nas poinformowano, kierowca subaru jadąc od strony ul. Podzamcze nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fordem, którego kierująca opuszczała rondo.

Na miejscu ponownie interweniowali funkcjonariusze drogówki. Tym razem również nikt nie odniósł obrażeń ciała. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. bo to żart a nie rondo. prostokątne nieporozumienie

  • Znaki mówią co innego – wystarczy na nie patrzeć. A na kolizje na tym rondzie jest prosty sposób – identyczny jaki powinien być stosowany pod Makro. Po każdej kolizji zabierać uprawnienia na 3 miesiące. Jak się będzie wozić du*ę miejskim, to będzie czas popatrzeć na znaki i zachowanie innych kierujących.

 2. Pieczychlebek Garncarz

  Zamknąć rondo. Problem zniknie.

 3. Bo jazda samochodem to obserwowanie drogi, znaków i innych uczestników ruchu a nie grzebanie w srajfonie, radio itp. Skoro to zwykłe rondo, to jak inni sobie radzą na tym niezwykłym??

 4. normalne rondo trza patrzec na znaki

 5. Bo bedąc na rondzie musisz tam ustąpić, nie jest to zwykłe rondo

  • Że co kur**? Masz ustąpić tym którzy są na rondzie i z niego zjeżdżają. I tak, to jest normalne rondo. A jak uważasz, że jest inaczej, to zanieś do odpowiedniego urzędu prawo jazdy.

   • to raczej ty zanieś swoje prawko, nie odróżniasz ronda od skrzyżowania z ruchem okrężnym, jesteś drogowym analfabetą a na dodatek prostakiem i chamem, ASD ma 100% racji. Tak naprawdę to zwykłych rond prawie nie ma.

    • hehe znaFcy tematu…. zapraszam do lektury PRD a dopiero na forum mądralo jeden z drugim. Terminy ustawowe trzeba czytać ze zrozumieniem. Poza tym znaki, znaki i jeszcze raz znaki jak Dociekliwy powiedział. To nie skrzyżowania są problemem a niedouczeni ludzie za kierownicą. To samo tyczy się ronda z pniakiem.

    • rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym wg przepisów , haha co za ekspert xD

     • Stary jesteś.Po wejściu do UNI rondo to budowla drogowa składająca się z wielu skrzyżowań prostych. W Polsce największe rondo ma 5 hektarów.

   • gdyby tam nie było znaków A-7 to miałby rację, natknąłem się 2 razy na takie rondo gdzie panują zasady jak na skrzyżowaniu równorzędnym. 2 razy na 22 lata jeżdżenia samochodem.
    Droga redakcjo nie rozumiem jak można pisać że komuś sprawia trudność jazda po rondzie chociaż są ronda specyficzne które w połączeniu z mentalnością kierowców stają się kolizjogenne ;P
    Zapraszam do Rzeszowa usianego rondami z 2 pasami, każdy normalny przyjezdny w lewo pojedzie z lewego pasa ale uwaga lokalsi w zdecydowanej większości używają tylko prawego nawet podczas zawracania xaxaxa….

 6. Rondo Mohyły nie jest jedno z najbardziej kolizyjnych rond. To rondo po prostu weryfikuje kierowców i eliminuje tz. „łajzy drogowe”. Mało tego, takich rond w mieście powinno być więcej, bo po wyeliminowaniu łajz na drodze było by o wiele bezpieczniej.

 7. Franio, dopisuj: Volkswagen, Skoda, Ford i Subaru. VW próbuje się dobić do czołówki?

 8. kierowcom nie sprawia problemów. ciamajdom za kółkiem owszem.

 9. Z tego co obserwuję to problemem tego ronda jest „jeszcze zdążę”

 10. Ten z Subaru znalazl prawko w chipsach?

 11. To rondo jest trochę źle oznakowane. Znaki C-12 i A-7 powinny znaleźć się w odległości do 25m od skrzyżowania… natomiast tam jadąc Lwowską od strony Vivo, aka ex Tarasów Zamkowych, mamy znaki w odległości ~45m. Podobnie jest z drugiej strony… ludzie nie patrzą na czas na znaki, które są ustawione za wcześniej i śmigają na pełnej bulwie nie patrząc już nawet na te poziome. Ale założę się, że gdyby znaki były ustawione zaraz przy rondzie to wypadków byłoby mniej.

  • Gdzie ty prawo jazdy zdawałeś??? Jest to jedno z lepiej oznakowanych rond, a ty piszesz że znaki źle ustawione. Nawet warunkowego znaku „stop” tam nie ma jak przy Makro. Nawet zwykli kursanci nie mają z nim problemu. Problem mają ci co nie potrafią czytać znaków pionowych, że o poziomych nie wspomnę. Jeszcze raz uważam że takich rond powinno być więcej wtedy miasto wyeliminuje pseudo kierowców i tych co patrzą tylko na kolorowe światełka na skrzyżowaniach i rondach.

 12. Nie po to kupuję subaru by czekać przed rondem aż ktoś inny z niego zjedzie

 13. Książkowy przyklad wyjazdu „na bombę”.

 14. Przyjechali studenci z podlubelskich wsi to mamy efekty. Nie tak spektakularne jak co roku, ale są.

 15. Jak można nazwać rondo ”Rondem mohyły”?
  Lepiej niech zmienią nazwe.
  a redakcja moze sie skupi na ciągniku rolniczym z przyczepą co jedzie codziennie rano na trasie lubartów lublin i blokuje droge . przez tego osobnika są spore korki !Kto pomoze jak nie lublin112.?

  • Kiler to jest polska, tu zagrożenie stwarza jadący 15 na godzine szybciej a nie jadący 40 km na godzinę za wolno.
   z tym że ten człowiek co jedzie rano w przyczepą nie jedzie się przejechać, on jedzie w jakimś celu, zazwyczaj uprawy ziemi lub sprzedania swoich płodów, które potem pójdziesz ładnie ubrany do sklepu i sobie kupisz produkt od tego rolnika o którym piszesz teraz. to nie miejski pan który wyjechał za miasto ale 50 na godzinę zostało na liczniku bo na jazdach na prawko szybciej nie jeździł.

 16. to nie rondo mohyły sprawia problem, tylko szkolenie na naukach jazdy, pan andrzej każe ja jadę pan andrzej mówi nie jedź ja nie jadę, a jak pana andrzeja zabraknie to już problem żeby przejechać choćby 3 kilometry. nie szukajcie winy w drogach, skoro na egzaminie jedynie czego nauczą to zdać egzamin. jakby winne było rondo a nie ludzie wypadki były by tam cały czas non stop. Nie patrzą „inteligenci” miejscy na znaki to takie są skutki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej