Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Umowa podpisana, prace mogą ruszać. W Chełmie powstanie Lubelskie Centrum Piłki Nożnej

Dziś w Chełmie podpisana została umowa na budowę Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej. Projekt przebudowy Stadionu Miejskiego oraz utworzenia kompleksu treningowego, to strategiczny projekt zarówno dla miasta, jak i całego regionu.

W środowe południe Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz Członek Zarządu firmy Mirbud ze Skierniewic Tomasz Sałata, która to jest głównym wykonawcą inwestycji, podpisali umowę na budowę Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej w Chełmie.

W ramach przedsięwzięcia kompleksowo przebudowany zostanie Stadion Miejski przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów, który zwiększy swoją pojemność do 4500 oraz będzie spełniał ekstraklasowe standardy. Obiekt zyska m.in. system podgrzewania i nawadniania murawy, oświetlenie, a także zaplecze z prawdziwego zdarzenia.

Oprócz stadionu powstaną również trzy boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią przy Stadionie Miejskim, Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych przy ul. Batorego oraz przy Medycznym Studium Zawodowym. To ostatnie będzie kryte balonem.

Jako pierwszy powstanie obiekt przy tzw. „Budowlance”, czyli Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych. Zgodnie z zapisami umowy powinien być gotowy w październiku tego roku. W międzyczasie prowadzone będą prace projektowe związane z budową stadionu i dwóch kolejnych boisk. Finisz prac przewidziano na grudzień 2026 roku.

Wartość inwestycji to niemal 95 milionów złotych, z czego ponad połowa to wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznane miastu w ubiegłym roku. Warto również podkreślić, że na etapie prac koncepcyjnych projekt zyskał aprobatę oraz poparcie ze strony władz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Autor: redakcja

10 komentarzy

 1. Wszystkie ulice i chodniki już wyrównane? Koła można pogubić. Pisowiec chociaż żużlem by zasypał, a nie za głupoty się bierze i marnuje pieniądze podatników.

 2. Pisowska stolica województwa lubelskiego. Szkoda, że się wyludnia.

 3. W dziurze Lublin rządzoną przez peło jak zwykle nic ulice gorsze niż drogi polne na wsiach.

 4. Chełm wreszcie się odkomusza. Po blisko 80 latach rządów czerwonej komuny to potrwa, ale będzie pięknie jak w Stalowej Woli.

 5. Co z dawnym dworcem PKS? Tam chyba nie dzieje się nic od jesieni tamtego roku.Dodali tylko drut kolczasty nad barierkami i chyba tyle w tym roku tam?

 6. Tylko w Polsce pieniądze podatników wydaje się na stadiony oraz dofinansowuje kluby szczególnie piłkarskie. Jak ktoś chce się bawić w sport to niech wydaje swoją zarobiona kasę a nie liczy na drapane z budżetu.
  Głupota i tyle.
  Kluby na garnuszkach samorządu.
  Stadiony na garnuszkach samorządu
  Działacze bawią się w najlepsze na garnuszkach samorządu. Tak to wygląda.
  A w mieście syf

 7. Zabawa w miasto coś zwolniła ostatnią…

 8. Pierwszy z lewej chyba młodszemu bratu zajumał marynarę, następna stoi jak pod szubienicą, mastępna w czerwonym sympatyczna pani, za nią biało czarna jakby witała męża o 4 rano tylko bez wałka, nastepny jakiś koszerny z talmudem, później biznesmen, na końcu pmyleniec albo influenser.

Dodaj komentarz