Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Gmina Włodawa szykuje na czerwiec szereg atrakcji dla mieszkańców i turystów. Imprezy co weekend

Gmina Włodawa to jedno z miejsc naszego regionu, które w okresie letnim odwiedzają tłumy turystów. Przyciąga je przede wszystkim Jezioro Białe. Władze gminy nie zapominają jednak o swoich mieszkańcach i zaplanowały już szereg atrakcji. Czerwiec ma obfitować w różnego rodzaju imprezy i wydarzenia.

Już w pierwszy weekend czerwca w Orchówku i Sobiborze zostanie zorganizowany dla najmłodszych Dzień Dziecka. Nie zabraknie atrakcji w postaci dmuchańców, animacji, konkursów i innych niespodzianek. Dodatkowo Koła Gospodyń Wiejskich przygotują smakołyki dla dzieci, żeby podczas dobrej zabawy nie zabrakło mnóstwa energii.

W kolejny weekend, a dokładnie 8 czerwca, nad Jeziorem Białym odbędzie się Żelazny Triatlon, w którym uczestnicy w wodzie i na lądzie będą rywalizować wśród najlepszych. Gmina Włodawa jest współorganizatorem tego wydarzenia. Tego samego dnia w Susznie szykuje się Dzień Rodziny z mnóstwem atrakcji. Na uczestników czekały będą dmuchańce, poczęstunek, zabawy oraz mnóstwo niespodzianek. Na wydarzeniu dzieci przywita maskotka – Minionek.

To nie koniec wydarzeń, jakie dla mieszkańców szykuje Gmina. 15 czerwca Dzień Dziecka dla mieszkańców będzie zorganizowany w Okunince. Tam również nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

– Dzięki takim wydarzeniom mieszkańcy mają szansę na integrację, dzieci okazję do zabawy, a to wszystko w przyjaznej i miłej atmosferze. Wspólne spędzanie czasu to ważny i potrzebny element życia kulturalnego mieszkańców gminy. – mówi Dariusz Semeniuk, Wójt Gminy Włodawa.

Koniec roku szkolnego i początek lata to również dobra okazja do spotkań i świętowania. Dlatego 22 czerwca w Korolówce – Osadzie mieszkańcy powitają lato Piknikiem Rodzinnym, a 29 czerwca mieszkańcy Żukowa będą mogli spędzać czas na Festynie Rodzinnym.

To oczywiście nie koniec oferty kulturalnej samorządu. Referat Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki już przygotowuje atrakcje na kolejne miesiące dla swoich mieszkańców i turystów odwiedzających Gminę Włodawa. Na wakacjach będzie można wziąć udział w takich wydarzeniach jak Wieczór u Zamoyskich w Różance, KrokodyLove Sporty nad Jeziorem Białym czy Festiwal na Trójstyku w Orchówku.

– Wydarzenia, które przygotowujemy są okazją do poznania lokalnej historii, przestrzenią do spotkań, miejscem muzycznych wrażeń i sportowych emocji – dodaje Semeniuk.

O wakacyjnych wydarzeniach na terenie gminy Włodawa będziemy informować na bieżąco.

5 komentarzy

  1. „Na wydarzeniu dzieci przywita maskotka – Minionek.” Co za głupota! Dzieci powinien przywitać ksiądz i oprowadzić po plebani. Każde pojedynczo bo rodzina i bóg są najważniejsze.

    • botopolakajest

      oprowadź swoje psiecko wokół bloku i wracaj przed klawiature sączyć jad z pyska

  2. do zdjęcia to mogli dać jakiegoś bardziej wyględnego konia a nie zachudzoną do granic możliwości albo bardzo leciwą chabetę

  3. Nie wątpliwie jedną z takich atrakcji będzie całodobowy pełny zasięg telefonii komórkowej !

Dodaj komentarz