Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ulicami Lublina przeszedł tęczowy marsz pod hasłem „Europejska Stolica Równości” (zdjęcia)

W sobotę ulicami Lublina przeszła V edycja Marszu Równości. Dzisiejsza parada odbyła się pod hasłem „Europejska Stolica Równości”. Udział w przemarszu wzięło około tysiąca osób.

Już po raz piąty ulicami Lublina przeszedł Marsz Równości. W kolorowej paradzie przez centrum przeszło około tysiąca uczestników, mieszkańców Lublina, ale również osób spoza naszego miasta. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem „Europejska Stolica Równości”.

Uczestnicy przemaszerowali z Placu Teatralnego trasą wiodącą przez: Al. Racławickie – ul. Lipową – ul. Narutowicza – ul. Głęboką – ul. Sowińskiego – ul. Poniatowskiego – ul. Popiełuszki – plac pod Galerią Labirynt. W trakcie przemarszu policjanci nie odnotowali żadnych groźnych incydentów. Tuż obok tęczowej parady maszerowali przedstawiciele kontrmanifestacji z kilkoma banerami.

W trakcie przemarszu całkowicie wstrzymany został ruch pojazdów, zmieniono również trasy przejazdu komunikacji miejskiej. Od godziny porannych zamknięte był również wejścia do Ogrodu Saskiego. Obecnie ruch odbywa się już bez utrudnień.

101 komentarzy

  1. Na zdjęciu numer 3 to ta słynna „babcia Kasia”? Z niej taka babcia jak z koziej części ciała instrument. Raczej dyżurne aktywiszcze na wszelakich spędach?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112