Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ulicami Lublina przeszedł III Marsz Równości. Wydarzenie zabezpieczały duże siły policji (wideo, zdjęcia)

W sobotę ulicami Lublina przeszedł III Marsz Równości pod hasłem „Przerażająco Queerowo. Idziemy dla tych, którzy się boją”. Wydarzenie przebiegło spokojnie, nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Lublina, regionu oraz spoza województwa lubelskiego.

W sobotę po południu ulicami Lublina przeszedł III Marsz Równości. Uczestnicy rozpoczęli wydarzenie na Placu Teatralnym przy CSK, a następnie przeszli Al. Racławickim, ul. Lipową, ul. Narutowicza, ul. Głęboką, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, a następnie wszyscy zebrali się przed budynkiem Galerii Labirynt.

W trakcie przemarszu nie doszło do żadnych groźnych incydentów. Wśród uczestników można było dojrzeć m.in. „Babcię Kasię”, Bartosza Staszewskiego, Andreasa Eide – ambasadora Norwegii w Polsce, Bartosza Kramka, a także Bożenę Lisowską radną Sejmiku Województwa Lubelskiego. Lubelski Marsz równości poprowadził Maciej „Gąsiu” Gośniowski.

Marsz zabezpieczały duże siły policji z Lublina, woj. lubelskiego, a także spoza regionu. Nie doszło do żadnego groźnego incydentu. Na trasie przemarszu ustawili się przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina z banerami, na których znalazły się informacje o lesbijkach i gejach, którzy wykorzystywali dzieci lub je zabili. Pomiędzy uczestnikami marszu a przedstawicielami Fundacji miejsca dochodziło do ostrzejszej wymiany zdań, m.in. pomiędzy Kają Godek a Bartoszem Staszewskim. Marsz Równości zakończył się około godziny 16. Planowana jest jeszcze impreza z udziałem uczestników Marszu Równości w Galerii Labirynt.

Zapis wideo na żywo na FB

Ulicami Lublina przeszedł III Marsz Równości. Wydarzenie zabezpieczały duże siły policji (wideo, zdjęcia)

Ulicami Lublina przeszedł III Marsz Równości. Wydarzenie zabezpieczały duże siły policji (wideo, zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

119 komentarzy

  1. Lesbijki, geje, biseksualiści i transseksualiści maszerują, bo wiedzą jak trzeba żyć! hehe cóż ta moda przeminie, statystyka nie kłamie. Nikt zdrowy na umyśle nie da sobie wmówić, że przebieranie się za babę dla sprośnych uciech jest normalne. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby manipulować masami, prawdziwi geje i lesbijki od tej szopki się odcinają.

  2. Foto nr 5 z cyklu: „Jak nisko można upaść” …. dna już sięgnął.. ale jeszcze kilka metrów mułu pod nim…

  3. Jak by nie te roznegliżowane osoby, można byłoby dzieci zabierać i wmawiać że to cyrk przez miasto idzie. Kiedyś tylko tam tacy przebierańcy występowali lub w teatrze.