Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ulicami Lublina przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy okażą wdzięczności za dar życia

W najbliższą niedzielę, 26 maja, w Lublinie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana jest pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 Mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej. Po nabożeństwie uczestnicy wyruszą ulicami miasta Ogrodu Saskiego, gdzie na terenie Muszli Koncertowej zaplanowano Festyn Rodzinny. Tematyka marszu nawiązuje do Dnia Matki i ma skłaniać do wyrażenia wdzięczności za dar życia a tym samym być podziękowaniem osobie, która przyczyniła się do narodzin uczestników.

Osoby, które wezmą udział w Marszu, mają też modlić się o to, aby każde życie było chronione i mogło się bezpiecznie rozwijać. Jak wyjaśnia abp metropolita lubelski Stanisław Budzik, życie jest najcenniejszym darem jaki otrzymujemy od Boga i musimy coś dobrego z tym darem uczynić. Podkreślił, że marsz będzie okazją, by Bogu podziękować za to, że to życie nam dał.

Przemarsz nastąpi ulicami: Królewska, Krakowskim Przedmieściem i Alejami Racławickimi. Atrakcją festynu w Ogrodzie Saskim ma być koncert Fedor Family. Jest to lubelski zespół, który składa się z Marka i Małgosi Fedorów i ich siedmiorga dzieci.

32 komentarze

 1. Eutanazja dla lewackich wykolejeńców.

 2. Biedroń z żoną będzie?

 3. Bardzo mi się podoba , popieram ,rodzina to jest wartość najwyższa

 4. rydzyk będzie z bandą kaczora czy też czarnymi którzy lubią młodych chłopców ?

 5. Będą ci z Dąbrowęj ?

 6. Kaja płodek i jej pusty narodek 🤣

 7. Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera !!

 8. Zamiast spacerować bez celu, to w tym czasie możecie pomóc w wychowaniu dzieci urodzonych z poważnymi wadami, ale nie wy na polecenie kościoła, tylko drzecie gębę żeby rodzic a potem tych ludzi zostawiacie samych.

 9. Miejsce dziecka jest w domu dziecka.

 10. Kosciol dużo mówi na temat dzieci… a o tych gwalconych przez księży jakoś nie wspomina… a co kościół robi żeby pomóc dzieciom, szczególnie tym chorym….

  • Paradoks księdza. Wszyscy mówią do niego ojcze a jego własne dzieci wujku.

Dodaj komentarz