690 680 960

Ulica Żeglarska już zamknięta. Ruch skierowano na objazdy, rusza rozbiórka mostu (zdjęcia)

Punktualnie o godzinie 8 w poniedziałek zamknięta została dla ruchu ul. Żeglarska. Zmienionymi trasami poruszają się już pojazdy komunikacji miejskiej. Tymczasowa organizacja ruchu potrwa kilka miesięcy.

W poniedziałek punktualnie o godzinie 8 wstrzymany został całkowicie ruch kołowy i pieszy na ul. Żeglarskiej w rejonie mostu na Bystrzycy. Pracownicy wykonawcy ustawili znaki oraz zapory. Zamknęli również chodnik w pobliżu prowadzonych prac. Ulica nieprzejezdna jest od skrzyżowania z ul. Nałkowskich, do pierwszego zakrętu przed pętlą autobusową od strony mostu.

Wszystko odbywało się pod nadzorem przedstawiciela Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Od godzin porannych na miejscu obecni byli również pracownicy Nadzoru Ruchu lubelskiej komunikacji miejskiej, którzy kierowali pojazdy na objazd. Przez kilka miesięcy kierowcy będą musieli korzystać z objazdów ul. Janowską, zaś dojazd do Zemborzyc możliwy będzie również ul. Zemborzycką, Osmolicką i dalej ul. Cienistą.

Nowy most w ciągu ul. Żeglarskiej powstanie w miejscu istniejącego, drogowcy najpierw rozbiorą stary most i w tym samym miejscu zbudują nowy obiekt. Korekcie ulegnie także przebieg ścieżki rowerowej zlokalizowanej pod mostem, a koryto rzeki zostanie uregulowane. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.

Zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową mostu wraz z rozbudową ul. Żeglarskiej i wprowadzeniem docelowej organizacji przewidziano na koniec listopada.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od 6 czerwca

Komunikacja miejska będzie kursować w zmienionej formule.

Szczegóły zmian:

Linie nr 1, 15, 21, 37, 40 i N1:

– trasy skrócone do przystanku Zalewskiego 01 (z wyjątkiem kursów linii nr 15 skierowanych do Dąbrowy);
– brak obsługi przystanków: Żeglarska 01 i 02 oraz Tama NŻ 01;
– godziny kursowania na dotychczasowych odcinkach tras bez zmian.

Linia nr 25:

– trasa zmieniona poprowadzona objazdem: … – Krężnicka – Żeglarska (pętla) – Janowska – Nadbystrzycka – Krochmalna – Diamentowa – …;
– brak obsługi przystanków: Tama NŻ 01, Zalewskiego 01 i 02, Biskupa Fulmana 01 i 02, Wapowskiego 01 i 02, Romera 01 i 02, Os. Nałkowskich 01 i 02, Romera-kościół 01 i 02; – modyfikacja godzin kursowania we wszystkie dni tygodnia w obu kierunkach.

Ponadto:

Linia nr 4:

– zmiana godzin kursowania w dni powszednie w obu kierunkach (uwzględniająca wnioski pasażerów).

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. podpory byly dobre trzeba bylo gore wymienic i polowa kasy zostaje

 2. X-X-X-X-X---X-X-X

  Widać, że barierki po odmalowaniu mogą jeszcze posłużyć.
  Reszta mostu mogłaby się na nich trzymać…
  🙂

 3. no to zacznie się „cyrk” który będzie trwał kilka lat ! 😉 nasi szpece od budowy i remontów mostów już wiedzą jak się to robi :] + koszy budowy nagle wzrosną o kolejne naście mln zł:/

 4. Do lat 80 był tam drewniany most i jeździły po nim i ciężarówki i ,,Ogórki ” z przyczepami MPK. Zlikwidowali drewniany i postawili betonowy ,miał wytrzymać conajmniej 50 lat i co? Jakoś krótkie żywoty mają mosty stawiane w tamtym czasie

  • Przecież za komuny normalnym było „pożyczanie” cementu i dawanie więcej piachu albo Bóg wie czego, więc nie dziw się, że teoretycznie betonowy most z tamtego czasu nie wytrzymuje projektowych 50 lat.

 5. Za 6-7 lat będzie skończony…

 6. Teraz na Cienistej się zawali od natęzenia ruchu , tam już jest zwężenie do jazdy środkiem . Brawooooooooooo

 7. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.
  Wybudowane przedłużenie Jana Pawła II w 2009 roku (13 lat temu) nadal ma oryginalną nawierzchnię w dobrym stanie. Ile teraz wytrzymują budowane ulice? 2-3 lata? Niby postęp technologii a drogi coraz gorsze.

 8. Jeśli ten most będa robić tyle samo co wiadukty kolejowe, to może od razu niech zaorają tą ulicę na zawsze.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku