Ulewa nad Lublinem. Rzeki na ulicach, studzienki nie nadążają przyjmować wody (zdjęcia, wideo)

Duże utrudnienia w ruchu na niektórych ulicach w Lublinie. Po intensywnych opadach deszczu miejscami jest kilkanaście centymetrów wody, zaś studzienki nie nadążają przyjmować wody.

Czytelnicy relacjonują nam, że po intensywnych opadach deszczu nad częścią Lublina, na niektórych ulicach są problemy z przejazdem. Na przesłanych zdjęcia widać jak płynie wartki strumień wody, a w obniżeniach zbiera się woda.

Spore problemy z przejazdem są na ul. Głębokiej. Tam studzienki nie nadążają z przyjmowaniem wody. Północna i północno-zachodnia część Lublina najbardziej odczuła popołudniowe opady.

Na dzisiaj jednak to nie koniec burz i intensywnych opadów deszczu. W ciągu najbliższych godzin w regionie nadal spodziewane są burze, którym będą towarzyszyć nawalne opady deszczu prowadzące do lokalnych zalań i podtopień.

(fot. nadesłane Bartłomiej, Adrian, Arek, Kamil, Małgorzata – dziękujemy!)

Zobacz również

42 komentarze

 1. Ulica Głęboka była budowana w latach 60 tych ubiegłego wieku i już wtedy popełniono błędy w projekcie odwodnienia.
  Ulica stanowi zlewnię wód opadowych oś.lsm i UMCS na całej długości począwszy od al.Kraśnickiej .

 2. Jeżdżę codziennie przez Głęboką i widzę, że kratki ściekowe są zapchane już od co najmniej 2 miesięcy, ale widać nikomu to nie przeszkadza.

  • Nie tylko na głębokiej są zapchane ale to wina osób które kosza trawy przy ulicach bo nie sprzątają jej po sobie i ta trawa zapycha studzienki z tego co widziałem to firmy które zamiatają ulice w mieście starają się je oczyszczać za co trzeba im pogratulować bo jakby te kratki jeszcze zarosły trawa to już w ogóle Lublin by pływał…

 3. biegun się przesunął i to dlatego wcześniej muzyczną można kajakiem było pływać a teraz głęboką:))

 4. Zmieniac na większe srednice główne kolektory !

  • Przebudowa kolektów nic nie zmierni, jeśli nie zmienimy przepuszczalności powierzchni zabetonowanych. Żadna średnica nie pomieści takich opadów. Sama rzeka Bystrzyca będzie piętrzyć poziom wody. Pamiętajcie że to nie tylko Głęboka tam spływa.

 5. Czytając komentarze muszę przypomnieć wszystkim,100% wody w lubelskich kranach pochodzi z wód podziemnych. Dlatego mamy deficyt wody w Lublinie.

 6. to właśnie ta BETNOZA, a potem maja problem z iloscia wody…..urzędas oczywiscie najmądrzejszy.

 7. Co pierwsze się skończy – nasza cierpliwość czy niedopatrzenia budowlane? Systemy odwodnień muszą spełniać jakies normy i być profesjonalnymi rozwiązaniami. Od projektu aż po wykonanie kratek ściekowych i kanałów – nasza uwaga musi być zawsze aby nie dochodziło do takich katastrof.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!