Ul. Wileńska: Strażnicy miejscy idą na wojnę z parkującymi auta na pasie dla rowerów

Od rana dostajemy informacje od naszych Czytelników, że funkcjonariusze Straży Miejskiej uwzięli się za zaparkowane auta na pasie dla rowerów na ul. Wileńskiej. – Jest godzina 20 a patrol strażników jest ponownie w tym miejscu – czytamy w kolejnej wiadomości od Czytelnika.

Problem z parkowaniem na ul. Wileńskiej pojawił się w momencie kiedy wytyczono pasy dla rowerów w ramach systemu roweru miejskiego. Według zakładanego projektu rozszerzenia sieci dróg dla rowerów, miejsca parkingowe, takie jak na ul. Wileńskiej zaplanowano zlikwidować, nie licząc się z tymi, którzy tam parkują. Na chwilę obecną Zarząd Dróg i Mostów nie zaproponował alternatywy dla właścicieli pozostawiających w ten sposób pojazdy. Od lat stały one bowiem wzdłuż ul. Wileńskiej.

Przepisy mówią jasno, że na takim pasie parkować nie wolno. Poza tym na ul. Wileńskiej pojawił się znak zakaz zatrzymywania się. We wtorek od rana funkcjonariusze Straży Miejskiej „walczą” z zaparkowanymi na pasie dla rowerów pojazdami.

Nie obyło się bez utarczek słownych z parkującymi tam pojazdy. Jak relacjonował nam Czytelnik, na pytanie zadane strażnikowi, gdzie mają parkować swoje auta, jedna z właścicielek pojazdu usłyszała, że nad Zalewem Zemborzyckim jest dużo miejsca…

– Na ulicy Wileńskiej w kierunku Głębokiej jak zawsze były zaparkowane auta. Do czasu jak bezmyślni ludzie pomalowali tam pasy dla rowerów. Kto to w ogóle zarządził? – pyta nasz Czytelnik.

– Lepiej zabierać kawałek drogi jak robić bezpieczne ścieżki rowerowe. Absurd. Teraz w Lublinie ile jest takich ścieżek śmierci? Osobiście wolałbym jechać chodnikiem niż taką ścieżką na ulicy – dodaje.

– Wracając do zaparkowanych samochodów od lat. Bo niestety na LSM-ie jest bardzo mało miejsc parkingowych. Dziś postawili znak – zakaz zatrzymywania. Przyjechała Straż Miejska zrobiła fotkę ZNAKU – Zakaz zatrzymywania. I teraz wlepiają mandaty ewentualnie wezwania. To jakiś absurd – pisze do nas rozżalony Czytelnik.

Rowerzyści cieszą się ale niestety właściciele pojazdów, którym nie zapewniono alternatywy w postaci parkingu muszą zabrać swoje pojazdy. Codziennie wzdłuż ulicy Wileńskiej parkowało kilkadziesiąt aut. Teraz trwa „polowanie”, na tych którzy nadal parkują.

– Napiszcie proszę o tej sprawie aby ludzie, którzy tam parkują byli świadomi, że za chwilę mogą dostać mandat albo auto pojedzie na lawecie – ostrzega Czytelnik.

2014-09-30 20:25:52
(fot. Nadesłane)

Zobacz również

56 komentarzy

 1. Zamiast ględzić ,że nie ma gdzie parkować to może by tak pofatygować się do spółdzielni w sprawie parkingu,a jak to nie pomoże to przecież niedługo są wybory

 2. I dobrze jej powiedział. On jest od pilnowania porządku.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online