690 680 960

Ul. Jutrzenki: Wpadł „fałszywy policjant”, bo zgubiła go chciwość

W ręce lubelskich policjantów wpadł oszust, który wyłudzał pieniądze metodą na „fałszywego policjanta”. Mężczyzna nie zdążył odebrać pieniędzy pod jednym z banków w Lublinie, wpadł w zasadzkę.

W Lublinie doszło do kolejnego zatrzymania oszusta wyłudzającego pieniądze od starszych osób. Tym razem w ręce lubelskich mundurowych wpadł 24-latek działający metodą na „fałszywego policjanta”.

W miniony poniedziałek oszust wyłudził od 71-letniej mieszkanki Lublina 60 tys. złotych. Kobieta uwierzyła w historię o akcji policjantów pracujących nad rozbiciem grupy oszustów. 71-latka przekazała oszustowi we wskazanych przez niego miejscach trzy paczki z pieniędzmi. Czwartej nie zdążyła przekazać, gdyż rozładował jej się telefon i nie wiedziała gdzie ma ją zanieść.

We wtorek mężczyzna ponownie zadzwonił do 71-latki i powiedział aby kobieta wypłaciła z banku przy ul. Jutrzenki jeszcze 50 tys. złotych. Tam prawdziwi policjanci przygotowali zasadzkę na oszusta. Gdy 71-latka wyszła z banku czekał już na nią młody mężczyzna, który miał odebrać pieniądze. W tym momencie pojawili się policjanci, którzy zatrzymali młodego mężczyznę.

Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Lublina. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Za oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolność.

Ul. Jutrzenki: Wpadł „fałszywy policjant”, bo zgubiła go chciwość
Ul. Jutrzenki: Wpadł „fałszywy policjant”, bo zgubiła go chciwość

2016-05-19 09:26:11
(fot. Policja Lublin)

25 komentarzy

  1. Ciekawe, które z pracowników banku teraz sika po nogach ze strachu? Wspólnik może sypać kolegów, którzy mu pomogli….

  2. CO SUKCES POLICJI TO NIECH PODADZA ILE TAKICH ZDARZEN BYLO W POLSCE .A ILE WYKRYTO .MYSLE .ZE1/PROCENT……

  3. niezły dresik, teeraz taka moda.

  4. Trzeba być skończonym idiota gdzie w ogóle taka akcja policja dzwoni do obywatela i prosi o 60 tysięcy , ludzie w jakim wy świecie zyjecie ?!?!

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas