Z Ukrainy przemycają nawet koty

Pięć kotów usiłował przewieźć z Ukrainy do Polski mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Były to sfinksy a mężczyzna nie miał dokumentów zezwalających na ich przewóz.

Do zdarzenia doszło w czwartek na kolejowym przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku. Funkcjonariusze Oddziału Celnego prowadzący kontrolę w międzynarodowym pociągu relacji Kijów – Warszawa, w jednym z przedziałów natknęli się na klatkę z kotami. Jak się okazało, były to koty cennej rasy sfinks, cztery samce i jedna samica, wszystkie w wieku około pięciu miesięcy. Przewoził je polak, mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

Ponieważ mężczyzna nie posiadał wymaganych na granicy dokumentów, uprawniających do legalnego wwozu zwierząt na teren Unii Europejskiej, został on wraz z kotami zawrócony na Ukrainę. – Brakowało mu m.in: wyników badań krwi kotów określających poziom przeciwciał dla wirusa wścieklizny, świadectw zdrowia sporządzonych na obowiązującym, wymaganym na granicy wzorze oraz oświadczenia o niehandlowym charakterze przewozu – tłumaczy podkom. Marzena Siemieniuk z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu inspektorat weterynarii i zgodnie z decyzją wydaną przez powiatowego lekarza weterynarii zwierzęta musiały wrócić na Ukrainę. jak ustalili celnicy, jeden kot tej rasy jest wart ok. 1,2 tys. zł. Co więcej, mężczyzna ten nie po raz pierwszy usiłował w ten sposób wwieść do kraju tej rasy koty. – W lutym br. również został zawrócony ze zwierzętami na Ukrainę, bo nie posiadał kompletu dokumentów – dodaje Marzena Siemieniuk.

(fot. Izba Celna)
2015-06-13 09:00:19

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Toż to mi świnie przypomina.A co u nas kotów brakuje???/

 2. Koty wyrok w zawiasach? Haha

 3. Wiklinowy nocnik

  to sfinksy czy koty?

 4. „oświadczenia o niehandlowym charakterze przewozu”
  Facet kolejny raz przewozi sporą liczbę kotów i oni mu każą taki papier wypełniać. Ale po co ? Co on im opowiada że w domu ma już xxx kotów tej rasy i ciągle mu mało ?
  Powinni zwierzęta chipować na granicy. Wtedy była by realna kontrola. A tak powie że mu wszystkie uciekły i przyjechał po nowe 🙂

 5. skincats, faszystowskie koty z Ukrainy 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach