Ukradli plecaki i kremy dla dzieci. Na widok ochrony wyrzucili skradzione przedmioty

W miniony poniedziałek w jednym ze sklepów w Białej Podlaskiej doszło do kradzieży. Sprawcami okazali się dwaj obywatele Białorusi, wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

W poniedziałek po południu policjanci z Białej Podlaskiej przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawców na gorącym uczynku zatrzymali pracownicy ochron. Na miejscu interweniował patrol policji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyźni widząc pracowników ochrony próbowali jeszcze uniknąć odpowiedzialności wracając na teren sklepu i wyrzucając skradzione przedmioty.

Mundurowi zatrzymali 22-latka oraz 30-latka. Łupem złodziei padły plecaki oraz kremy dziecięce. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 600 zł. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia, natomiast wszystkie przedmioty wróciły do sklepu.

We wtorek zatrzymaniu usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie 3 tys. zł. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!