Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradli 200 litrów oleju napędowego. Dwaj mężczyźni z zarzutami

Policjanci z Włodawy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli 200 litrów paliwa. Obu zatrzymanym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca gminy Hanna o kradzieży z jego posesji 200 litrów oleju napędowego. Paliwo stało w kanistrach w pobliżu domu.

– Nieznani sprawcy mieli okraść 57-latka dwukrotnie, w odstępach kilkudniowych. Ustaleniem i zatrzymaniem sprawców zajęli się włodawscy kryminalni, którzy już następnego dnia udali się do miejsca zamieszkania wytypowanych osób z powiatu włodawskiego. 22-latek i jego 35-letni kompan przyznali się do kradzieży. Jeden z nich wydał również funkcjonariuszom 3 pojemniki o łącznej zawartości 60 litrów oleju napędowego, pochodzącego z przestępstwa – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Cześć skradzionego przez mężczyzn paliwa została przez nich zużyta. Mundurowi zabezpieczyli pojemniki z paliwem i zatrzymali obu podejrzanych. Następnie mężczyźni zostali doprowadzeni i osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

2 komentarze

  1. Drogo to kradną.

  2. stand uper bredził o cudzie gospodarczym xD

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo