Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł ule z rodzinami pszczelimi. Policjanci poszukują złodzieja

Opolscy policjanci poszukują złodzieja, który w nocy z 9 na 10 października ukradł z sadu w gminie Wilków trzy ule wraz z rodzinami pszczelimi. Pszczoły w rękach złodziei mogą nie przetrwać zimy.

W miniony tygodniu policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Wynikało z niego, że nieznany sprawca ukradł z sadu w gminie Wilków trzy ule z rodzinami pszczelimi o szacunkowej wartości około 1500 złotych.

– Policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu miejsca, dokąd zostały zabrane ule lub wskazanie sprawców tej kradzieży. Lekkomyślny złodziej oprócz oczywistej naganności swojego postępowania nie przewidział dodatkowo jego tragicznych skutków. Do prowadzenia pasieki niezbędna jest wiedza, odpowiednie wyposażenie oraz umiejętności. Jeśli łup jest w posiadaniu osoby niekompetentnej, pszczele rodziny mogą nie przeżyć nadchodzącej zimy – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

2017-10-20 07:19:02
(fot. Policja Opole Lubelskie)

10 komentarzy

 1. Ja obca krajowca być, ale wiedzieć, że w Polska...

  Ukradł ule z rodzinami pszczelimi???
  To jak nic był GUCIO !!!
  To ten frajer co Maję bzykał.

 2. Ja obca krajowca być, ale wiedzieć, że w Polska...

  „…pszczele rodziny mogą nie przeżyć nadchodzącej zimy” – mam nadzieję, że bohaterscy policjanci nie pozwolą na taka tragedię.
  Tylko pospieszcie się, wykorzystajcie nawet jasnowidzów i innych Rutkowskich, tu o życie chodzi!!!

 3. Jeśli ukradł, to miał kupca bartnika lub dla własnych potrzeb. W obu przypadkach szanse na przeżycie są jednakowe. Pszczoły z tytułu zmiany opiekuna raczej zbiorowego samobójstwa nie popełnią.

 4. Siódme nie kradnij. Pomodlę się o te pszczoły. Bo jęsli zginą to na ziemi nie będzie jedzenia. Dam na tacę 100 zł. Może wszystko skończy się dobrze.A złodziej przeprosi poszkodowanego.

 5. Skoro wiedział jak zajumać to chyba zna się na pszczołach i wie jak należy je zimować. Po co głodne gadki i zatroskanie o pszcxoły. One mają sie pewnie świetnie tylko za pół roku komuś innemu będą miodek robić.

 6. Niech pszczoły same wymierzą sprawiedliwość! Cel: penis!

 7. AFERA !!!!!!!!!!!!!! afera o pszczoly…. ja pier…. h… z nimi już naprawdę te ludzie nie maja się czym zajac tylko pszczołami co za ba…było se ule przymocować na lancuch jak psa i nie ryczeć ale g…sa te ludzi na tamtych wsiach i tępe a ten co ukradl dobrze zrobil jeszcze poda was za znęcanie się na pszczolkach ahahhaha

  • Może te pszczoły to radość dla starszej osoby tak jak kot, pies a może rybki? Wyłożyć pieniądze na ule i nowe rodziny z emerytury lub renty, to nie taka prosta sprawa. Oby ci twoje ukochane BMW lub alid ktoś zajumał.
   Pośmiejemy się wtedy razem? Ja chętnie ale czy tobie będzie do śmiechu?

Z kraju