Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł motorower, przemalował go i chciał sprzedać

Policjanci z Chełma zatrzymali 37-latka, który chciał sprzedać skradziony motorower. Jak się okazało, mężczyzna ukradł jednoślad z osiedlowego parkingu. Dla niepoznaki przemalował go w kilku miejscach.

Policjanci na podstawie własnych ustaleń zatrzymali 37-latka z Chełma, który w miniony weekend z osiedlowego parkingu skradł motorower. Mężczyzna chciał sprzedać jednoślad, jednak nie zdążył.

– Pojazd nie posiadał akumulatora i mężczyzna nie mógł nim odjechać, przyprowadził go pieszo pod swój dom. Następnie dla niepoznaki przemalował jednoślad w kilku miejscach i wystawił przez Internet do sprzedaży. Ten proceder przerwała niespodziewana wizyta policjantów w miejscu jego zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali skradziony motorower, który został już przekazany właścicielowi – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiony został zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce sprawą 37-latka zajmie się sąd.

6 komentarzy

 1. Leniwy rowerzysta. Nic dziwnego, że nie chce mu się pracować i woli ukraść.

  • No przecież się napracował! Musiał prowadzić motorower bo ten akurat nie miał akumulatora, potem jeszcze tyle roboty przy przemalowaniu, a następnie wystawić na sprzedaż przez Internet …a koszt farby, a koszt robocizny! To wszystko nazywa się nic?

 2. ##### kodziarskich sługusów

  „prawo tak jak my je rozumiemy” – miał prawo

 3. Pewnie już tak robił i się udawało do czasu z drugiej strony patrząc czy policja sprawdziła komukolwiek podczas kontroli numer vin auta?

  • Mi.
   Jak ponad dwa lata temu wyłapałem ostatni mandat, to nie tylko spisali stan licznika, ale też właśnie VIN sprawdził (ale nie grzebał pan sierżant, tylko ten najbardziej widoczny sobie wybrał – na podszybiu).

Dodaj komentarz