Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył w auto na parkingu i odjechał. Świadek zrobił zdjęcia odjeżdżającej osobówce

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 27-latka podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie w chwili zatrzymania. Nie miał również uprawnień do kierowania, a co więcej poszukiwany był listem gończym.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę wieczorem na jednym z parkingów w Białej Podlaskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji. Z informacji wynikało, że kierowca auta osobowego marki Alfa Romeo uderzył w zaparkowane auto zgłaszającego, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony zdążył jednak zrobić zdjęcie odjeżdżającej osobówce.

Szybkie zatrzymanie

Mundurowi patrolujący ulice miasta szybko ustalili, gdzie znajduje się uciekinier. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą auta siedział 27-latek, od którego czuć było alkohol. Potwierdziło to również przeprowadzone przez mundurowych badanie. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Co więcej mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte. A on sam okazał się osobą poszukiwaną listem gończym, celem odbycia zastępczej kary aresztu.

Auto na strzeżony parking i widmo 5 lat więzienia

Mężczyzna został zatrzymany, a auto trafiło na parking strzeżony. Teraz 27-latek musi liczyć się z surowymi konsekwencjami natury, zarówno prawnej, jak też finansowej. Odpowiadał będzie za „jazdę na podwójnym gazie” będąc uprzednio skazanym właśnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie stosował się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 27-latek odpowie też za popełnione wykroczenie.

(fot. Policja Biała Podlaska)

3 komentarze

  1. Jeszcze czynna napaść na funkcjonariuszy, a na koniec zaproponowanie łapówki za odstąpienie od czynności i trafiłby kumulację…
    W ogóle się nie postarał, a był tak blisko.

  2. Kiedy obowiązkowe tablice i tachograf dla rowerzystów i rolkarzy?

    • Jesteś śmieszny jak coś napiszesz to nie sarkazm nie żart żal mi Ciebie czlowieczku zamknięty w sobie