Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Udawał policjanta, żeby legitymować męża byłej znajomej

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 64-latka, który podawał się za funkcjonariusza policji. Mężczyzna robił to, aby wylegitymować męża swojej byłej znajomej.

W minioną sobotę tomaszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Gródek w gminie Jarczów przemieszcza się mężczyzna, który twierdzi, że jest policjantem i próbował wylegitymować zgłaszającego. Z jego relacji wynikało, że w miejscowym sklepie spotkał mężczyznę, który twierdził, że jego żona jest mu dłużna pieniądze. Mężczyzna zasugerował, że on o żadnym długu nie wie i odesłał go do żony. Na tym rozmowa zakończyła się.

Po pewnym czasie pod dom zgłaszającego podjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna poznany w sklepie i twierdził, że jest policjantem, następnie zażądał podania danych personalnych i okazania dowodu osobistego. Zgłaszający odmówił wykonania tych poleceń i poprosił o okazanie legitymacji służbowej, na co nieznajomy oznajmił, że musi pilnie jechać na „akcję” i odjechał. W pojeździe którym przyjechał mężczyzna miały znajdować się przedmioty takie jak czapka policyjna, miotacz gazu z napisem policja oraz niebieski sygnał świetlny.

Policjanci ustalili, że mężczyzną podającym się za policjanta jest 64-letni tomaszowianin. W jego samochodzie i miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli elementy umundurowania i wyposażenia policyjnego. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z artykułu 227 kodeksu karnego. Za podawanie się za funkcjonariusza policji grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

6 komentarzy

  1. I ta opaska „police” ? szkoda, że nie NYPD ? albo texas rangers police ? mógł się tłumaczyć, że reprezentuje zachodniopomorskie a konkretnie Police ?

  2. Stalking na nowym, wyższym poziomie.

  3. Miałem napisać jakiś komentarz, ale nie mam czasu, bo jadę zaraz na akcję. Nara.

  4. A za udawanie budowlańca ile grozi

  5. lubelskie całe województwo pełne FULL INSPIREJSZYN

  6. Jeszcze tylko opaski ORMO brakuje???

Z kraju