Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ciągu pół roku na drogach w regionie zginęło 15 motocyklistów

Przy okazji zakończenia sezonu motocyklowego w Lublinie policjanci podsumowali zdarzenia drogowego z udziałem motocyklistów na drogach woj. lubelskiego. W ciągu ostatniego półrocza doszło do 88 wypadków z udziałem motocyklistów, w których 15 poniosło śmierć, a 76 zostało rannych.

Zakończenie sezonu motocyklowego to doskonała okazja, aby podkreślić znaczenie bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, podsumowała ostatnie półrocze, prezentując statystyki dotyczące wypadków z udziałem motocyklistów oraz ich tragiczne konsekwencje.

W województwie lubelskim w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zarejestrowano 88 wypadków drogowych, w których życie straciło 15 motocyklistów, a 76 odniosło obrażenia. Najczęściej występującymi przyczynami tych tragicznych wydarzeń były: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brak zachowania odpowiedniej odległości między pojazdami, przekroczenie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Nie zapominajmy również, że brak wzajemnego zrozumienia i szacunku na drogach stanowi kolejny negatywny czynnik wpływający na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy dążymy do tego samego celu – bezpiecznego dotarcia do miejsca przeznaczenia.

12 komentarzy

 1. Koniec sezonu a głąby dalej szaleją pierdziawkami. To ciekawe czy policja poda ilu z nich wymieniło tłumiki na normalne.

  • Odi Profanum Vulgus

   Motocykl to niezwykły pojazd. Łączy w sobie wszystko co najgorsze z roweru (brak ochrony przed warunkami atmosferycznymi i przy zderzeniu, brak możliwości wożenia większej liczby osób lub większej ilości bagażu) ze wszystkim co najgorsze z samochodu (konieczność tankowania paliwa, przechodzenia przeglądu, opłacania OC, posiadania prawa jazdy oraz miejsca parkingowego lub garażu, przyczynianie się do otyłości i chorób z niej wynikających).

   Rower elektryczny z przyzwoitym zasięgiem pod względem korzyści wynikających z jego użytkowania miażdży każdy motocykl.

 2. Im większa subkultura robi się z motocyklistów tym więcej u nich ignorancji i arogancji. Szkolenie by się im przydało że nie są na drodze bardziej uprzywilejowani od innych.

 3. Mokebe Mokalebankogo

  trza szybciej za… wina ich

 4. W ciągu pół roku na drogach w regionie zginęło 15 motocyklistów, gdybym był złośliwy to napisałbym, że to istna kropla w morzu potrzeb, ale nie jestem…

 5. Boze, jacy wy jestescie dziwni, zycie to zycie, swiec Panie nad Ich dusza

 6. Są dwie zasadnicze różnice debil pędzący „szlifierką”łamiąc wszelkie zasady ruchu drogowego, i prawdziwy motocyklista który jeździ rekreacyjnie,dla przyjemności. Wkładacie wszystkich do jednego worka…

 7. Ilu z nich nie miało uprawnień?

 8. ilu z nich nie patrzyło w lusterka?

 9. Jak wielki jest pustostan w waszych głowach, 99% z was nie siedziało nigdy na motocyklu a jeszcze więcej nie prowadziło…
  Po co te głupie teksty, ale wszyscy są przecież świetnymi kierownikami czterech kółek, w większości nawet nie znającymi przepisów ruchu drogowego

Dodaj komentarz