Uciekał matizem po kolizji, uderzył w drzewa i dachował (zdjęcia)

Pomimo sądowego zakazu kierował matizem i uderzył w forda, a następnie uciekając z miejsca zdarzenia dachował. 25-latek był nietrzeźwy, miał niemal promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 19 na drodze w miejscowości Ferdynandów w powiecie łukowskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dachował tam pojazd osobowy.

Mundurowi ustalili na miejscu, że 25-latek kierujący pojazdem marki Daewoo, wyjeżdżając na drogę uderzył w jadący samochód marki Ford Transit, a następnie nie zatrzymując się zaczął uciekać. Po kilkukilometrowej ucieczce mężczyzna stracił panowanie nad swoim autem i zjechał z jezdni, gdzie uderzył w przydrożne drzewa i dachował.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 25-latek kierujący matizem miał prawie promil alkoholu w organizmie, a dodatkowo obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

Policjanci ustalili, że jednym z pasażerów daewoo był 43-latek z gminy Adamów. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez sąd. 43-latek już został przewieziony do zakładu karnego. 25-latek, jak tylko opuści szpital, usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

13 komentarzy

  1. Uciekał matizem po kolizji, uderzył w drzewa i dachował – czyli znowu podobnież dobry Bóg zrobił co mógł – reszty dokończą fachowcy

  2. Dyrdymałko Eustachy

    Uciekał matizem po kolizji, uderzył w drzewa i dachował…
    Dzięki Bogu, dzięki Bogu !!!

  3. Zamiast zakazu powinien dostać nakaz – przeprowadzki na Czukotkę. Prawko tam nie potrzebne i można jeździć po pijaku. Policja tam nie łapie!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021