Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tysiące nielegalnych papierosów i prawie 3 kg tytoniu na targowisku w centrum Lublina

Policjanci z Lublina w trakcie działań prowadzonych na targowisku w centrum miasta zabezpieczyli ponad 15 000 sztuk papierosów oraz prawie 3 kilogramy tytoniu. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby niespełna 25 tysięcy złotych.

Mundurowi z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej oraz z oddziału prewencji przeprowadzili kontrole targowiska w centrum miasta.

– Przeszukiwane były nieużytkowane stoiska oraz pobliskie kamienice, gdzie mógł być ukrywany nielegalny towar. W działania zaangażowano psa służbowego. Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15 000 paczek papierosów oraz prawie 3 kilogramy tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 25 tysięcy złotych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

PRZECZYTAJ

Wjechała pod prąd. Było o krok od czołowego zderzenia (wideo)

18 komentarzy

  1. 25 tys. Strara niesamowita . Chyba naczelnik skarbówki tyle zarabia .

Dodaj komentarz