Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na tym skrzyżowaniu nocami dochodziło do wypadków. Sygnalizacja będzie uruchomiona całą dobę

Na kolejnym lubelskim skrzyżowaniu uruchomiono całodobową sygnalizację świetlną. To efekt licznych zdarzeń drogowych, do jakich dochodziło w tym miejscu.

Kierowcy poruszający się nocą po ulicach Lublina z pewnością zwrócili uwagę, że od niedawna całą dobę uruchomiona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Dolna 3 Maja i Prusa. Powodem jest duża liczba zdarzeń drogowych, do których dochodziło nocami w tym miejscu. Wiele z nich zakończyło się groźnymi obrażeniami ciała u ich uczestników.

W zdecydowanej większości powodowali je kierowcy wyjeżdżający z ul. Dolnej 3 Maja. Wymuszali oni pierwszeństwo przejazdu na pojazdach poruszających się al. Solidarności.

Jak nam wyjaśniał Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, o uruchomienie sygnalizacji świetlnej w godzinach 23 – 5 wnioskowali policjanci. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miasto pozytywnie odniosło się do wniosku i światła działają obecnie całą dobę.

(fot. lublin112)
2018-09-25 19:52:30

23 komentarze

  1. Osobiscie uważam, że wyłączanie światel na noc daje tylko większe możliwości piratom drogowym, urzadzajacym wyścigi w miescie. Jestem za działającą sygnalizacją całą dobę ustawioną w nocy tak aby inteligentny system uwzględniał przepisowe prędkości dozwolone w miescie, a jednocześnie witał czerwontm swiatłem tych którzy jadą zbyt szybko.

  2. Wiecie co, najlepiej to uruchomcie wszystkie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w tym mieście, to rzeczywiście uchronicie wszystkich jołopów z podlubelskich wichur którzy dostali prawo jazdy za jajka i za masło.

  3. To teraz okaże się czarno na białym że Inteligentny System Sterowania Ruchem za 28 milionów nie działa i kasa podatników poszła w błoto i będzie kompromitacja Panie Kieliszek

    • Kasa nie poszła w błoto tylko do odpowiednich kieszeni zaprzyjaźnionych w Ratuszu. Drugą transzę już szykują.

  4. Przez baranow oczywiscie….

  5. Byle ćwok teraz ma PJ, Niedługo wszystko skrzyżowania rozświetlą w nocy przez niedojdów !

  6. Dlaczego normalni kierowcy mają stać w nocy na światłach????Bo banda baranów nie patrzy na znaki to jest kpina żeby puszczać powietrze jezdze tam co noc i jakoś zyje i wypadku nie miałem!!! Zjedzie do miasta powiat w weekend i się rozbija a my teraz bedziemy stac!!! Brawo Kieliszek!!!!!

  7. Dwa kroki dalej na skrzyżowaniu Lubomelska – Aleja Solidarności jest zdecydowanie więcej wypadków. Większość myśli że to rondo.

Z kraju

Sport