Na tym skrzyżowaniu nocami dochodziło do wypadków. Sygnalizacja będzie uruchomiona całą dobę

Na kolejnym lubelskim skrzyżowaniu uruchomiono całodobową sygnalizację świetlną. To efekt licznych zdarzeń drogowych, do jakich dochodziło w tym miejscu.

Kierowcy poruszający się nocą po ulicach Lublina z pewnością zwrócili uwagę, że od niedawna całą dobę uruchomiona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Dolna 3 Maja i Prusa. Powodem jest duża liczba zdarzeń drogowych, do których dochodziło nocami w tym miejscu. Wiele z nich zakończyło się groźnymi obrażeniami ciała u ich uczestników.

W zdecydowanej większości powodowali je kierowcy wyjeżdżający z ul. Dolnej 3 Maja. Wymuszali oni pierwszeństwo przejazdu na pojazdach poruszających się al. Solidarności.

Jak nam wyjaśniał Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, o uruchomienie sygnalizacji świetlnej w godzinach 23 – 5 wnioskowali policjanci. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miasto pozytywnie odniosło się do wniosku i światła działają obecnie całą dobę.

(fot. lublin112)
2018-09-25 19:52:30

23 komentarze

 1. troche za pozno. jak to kilka dziesiat miesiecy temu na tym ze skrzyzowaniu moja kolezanka św. p. Emilia poniosla smierc. trzeba bylo w twdy to zrobic a nie teraz….

 2. Po to są znaki aby je respektować…Dla nie ogarniętego,pijaka i pirata drogowego to nawet światła nie pomogą..!!

 3. Przy Lubomelskiej też by się przydały,bo większość myśli że to jest rondo.

 4. I właśnie przez te głupie światła (dla kilku opóźnionych w rozwoju intelektualnym, powodujących wypadki) musiałem w środku nocy stać. Sam, nikogo nie było.

 5. Ciekawe, czy inteligentny system korkowania miasta będzie puszczał ruch tam gdzie pojazd oczekuje. Czekamy na odpowiedź panie kielonek. No chyba, że te miliony poszły do kieszeni kolesi a sygnalizatory zamieniono tylko miejscami dla uwiarygodnienia tej inwestycji.

 6. > Narzekaj, że w Lublinie to tylko światła i światła i nie idzie normalnie przez miasto przejechać
  > ignoruj znaki drogowe tam gdzie świateł (jeszcze) nie ma, wymuszaj pierwszeństwo na innych kierowcach oraz na pieszych

 7. Niech lubelscy kierowcy podziękują sami sobie – to jest efekt ich drogowego cwaniactwa, chamstwa i buractwa, które znajdują wyraz również w masie komentarzy na lublin112, aż kipiących pogardą dla ludzkiego życia, zdrowia i – przede wszystkim – przepisów ruchu drogowego. Bo przecież każdy jest przekonany, że to właśnie jemu wolno wybiórczo traktować prawo albo wręcz jeździć wg własnego widzimisię i niech inni na niego uważają.

  Ale spokojnie – wciąż jest sporo skrzyżowań i przejść dla pieszych, gdzie świateł ciągle nie ma, więc przed wami jeszcze sporo roboty i wciąż jest pole do popisu, a raczej – popisów.

  Do dzieła!

 8. Przez bałwanów będzie teraz trzeba stawać w środku nocy na przelotowej trasie i puszczać z bocznych powietrze.
  A bałwany nadal będą powodować wypadki, wjeżdżając na czerwonym – o to mogę się założyć.

  • Czyżbyś rozwoził pizze i kebaby po nocach, że tak cię to irytuje? A może jesteś sałaciarzem?
   Ludzie w nocy śpią, czasami komuś się zdarzy, że będzie musiał w tych godzinach przejechać przez to skrzyżowanie, ale nie codziennie. A Ciebie widać że coś piecze, zupełnie jak byś musiał noc w noc tamtędy jeździć.

 9. Pod makro tez sobie zainstslujta tempaki bez pojecia o jezdzie

 10. Osobiscie uważam, że wyłączanie światel na noc daje tylko większe możliwości piratom drogowym, urzadzajacym wyścigi w miescie. Jestem za działającą sygnalizacją całą dobę ustawioną w nocy tak aby inteligentny system uwzględniał przepisowe prędkości dozwolone w miescie, a jednocześnie witał czerwontm swiatłem tych którzy jadą zbyt szybko.

 11. Wiecie co, najlepiej to uruchomcie wszystkie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w tym mieście, to rzeczywiście uchronicie wszystkich jołopów z podlubelskich wichur którzy dostali prawo jazdy za jajka i za masło.

 12. To teraz okaże się czarno na białym że Inteligentny System Sterowania Ruchem za 28 milionów nie działa i kasa podatników poszła w błoto i będzie kompromitacja Panie Kieliszek

  • Kasa nie poszła w błoto tylko do odpowiednich kieszeni zaprzyjaźnionych w Ratuszu. Drugą transzę już szykują.

 13. Przez baranow oczywiscie….

 14. Byle ćwok teraz ma PJ, Niedługo wszystko skrzyżowania rozświetlą w nocy przez niedojdów !

 15. Dlaczego normalni kierowcy mają stać w nocy na światłach????Bo banda baranów nie patrzy na znaki to jest kpina żeby puszczać powietrze jezdze tam co noc i jakoś zyje i wypadku nie miałem!!! Zjedzie do miasta powiat w weekend i się rozbija a my teraz bedziemy stac!!! Brawo Kieliszek!!!!!

 16. Dwa kroki dalej na skrzyżowaniu Lubomelska – Aleja Solidarności jest zdecydowanie więcej wypadków. Większość myśli że to rondo.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach