Na tym skrzyżowaniu nocami dochodziło do wypadków. Sygnalizacja będzie uruchomiona całą dobę

Na kolejnym lubelskim skrzyżowaniu uruchomiono całodobową sygnalizację świetlną. To efekt licznych zdarzeń drogowych, do jakich dochodziło w tym miejscu.

Kierowcy poruszający się nocą po ulicach Lublina z pewnością zwrócili uwagę, że od niedawna całą dobę uruchomiona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Dolna 3 Maja i Prusa. Powodem jest duża liczba zdarzeń drogowych, do których dochodziło nocami w tym miejscu. Wiele z nich zakończyło się groźnymi obrażeniami ciała u ich uczestników.

W zdecydowanej większości powodowali je kierowcy wyjeżdżający z ul. Dolnej 3 Maja. Wymuszali oni pierwszeństwo przejazdu na pojazdach poruszających się al. Solidarności.

Jak nam wyjaśniał Karol Kieliszek z Urzędu Miasta, o uruchomienie sygnalizacji świetlnej w godzinach 23 – 5 wnioskowali policjanci. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miasto pozytywnie odniosło się do wniosku i światła działają obecnie całą dobę.

(fot. lublin112)
2018-09-25 19:52:30

23 komentarze

  1. Osobiscie uważam, że wyłączanie światel na noc daje tylko większe możliwości piratom drogowym, urzadzajacym wyścigi w miescie. Jestem za działającą sygnalizacją całą dobę ustawioną w nocy tak aby inteligentny system uwzględniał przepisowe prędkości dozwolone w miescie, a jednocześnie witał czerwontm swiatłem tych którzy jadą zbyt szybko.

  2. Wiecie co, najlepiej to uruchomcie wszystkie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w tym mieście, to rzeczywiście uchronicie wszystkich jołopów z podlubelskich wichur którzy dostali prawo jazdy za jajka i za masło.

  3. To teraz okaże się czarno na białym że Inteligentny System Sterowania Ruchem za 28 milionów nie działa i kasa podatników poszła w błoto i będzie kompromitacja Panie Kieliszek

    • Kasa nie poszła w błoto tylko do odpowiednich kieszeni zaprzyjaźnionych w Ratuszu. Drugą transzę już szykują.

  4. Przez baranow oczywiscie….

  5. Byle ćwok teraz ma PJ, Niedługo wszystko skrzyżowania rozświetlą w nocy przez niedojdów !

  6. Dlaczego normalni kierowcy mają stać w nocy na światłach????Bo banda baranów nie patrzy na znaki to jest kpina żeby puszczać powietrze jezdze tam co noc i jakoś zyje i wypadku nie miałem!!! Zjedzie do miasta powiat w weekend i się rozbija a my teraz bedziemy stac!!! Brawo Kieliszek!!!!!

  7. Dwa kroki dalej na skrzyżowaniu Lubomelska – Aleja Solidarności jest zdecydowanie więcej wypadków. Większość myśli że to rondo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew