690 680 960

Na ul. Osmolickiej będzie w końcu równo. Niebawem położą nową nawierzchnię

W przyszłym miesiacu powinny rozpocząć się prace związane z wymianą nawierzchni na ul. Osmolickiej w Lublinie. Trwają już przygotowania do inwestycji.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, w przyszłym miesiącu rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni na ul. Osmolickiej w Lublinie. Chodzi o odcinek przebiegający przez las Dąbrowa, od ośrodka Wrotków do granic miasta. Od lat kierowcy narzekają na występujące na nim liczne nierówności.

Porozumienie w sprawie wykonania inwestycji zostało nawiązane przez burmistrza Bychawy Janusza Urbana, starostę lubelskiego Pawła Pikulę, radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Henryka Dudziaka oraz przedstawicieli samorządów gmin ościennych z prezydentem miasta Lublina Krzysztofem Żukiem. Celem jest poprawa warunków komunikacyjnych dla mieszkańców poszczególnych gmin, którzy niejednokrotnie dwa razy dziennie podróżują do i z Lublina.

Wykonawca prac został już wybrany, podpisano też z nim umowę. Jak wyjaśniał nam Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin, zaplanowano, że prace związane z korektą nawierzchni rozpoczną się w październiku. Będzie to remont w ramach bieżących robót, obecnie trwają ustalenia z wykonawcą na temat doprecyzowania szczegółów prac. Jednocześnie na zatwierdzenie czeka projekt tymczasowej organizacji ruchu. Zgodnie z umową, prace powinny zakończyć się do połowy listopada.

111

112

113

(fot. lublin112)
2018-09-25 20:22:30

25 komentarzy

 1. A kiedy remont Janowskiej od ronda za most kolejowy ? ten wywijas przy przedszkolu też potrzebny jak i samo przedszkole po starym gospodarstwie którego miasto nie potrafiło szczęśliwie wykupić aby wyprostować ulicę .

  • Wszystko w swoim czasie Panie nadgorliwy…

   • Napisz wprost. Wybierzcie Żuka on zrealizuje wasze marzenia. Za cztery lata okaże się, że na te zabezpieczone w budżecie miasta inspiracji pieniążki, nie ma chętnego. Ale to nie będzie jego wina i karuzelą etatów będzie kręcić dalej.

  • Jak teraz zaczną remontować janowską to zostanie piechotą chodzić dla zdrówka. Remontować powinni z 10lat temu. Most remontują w takim tempie ze aż strach pomyśleć

   • Tyle Nazwisk i akurat w tym okresie…? Jak by sie Wybory zblizaly Czy Co…?!

    • I jak tam bedzie rowno to dopiero bedzie…rekordy predkosci itd…odbija Sobie za tor …a zwierzyny tam pelno…i ludzi bez kamizelek po zmroku…

  • Janowska idzie do zaorania, potwierdzone info.

 2. No, to się tam będzie działo. Już teraz ta ulica to prawie tor wyścigowy. Jak im jeszcze koleiny i dziury zlikwidują, to niektórzy zostaną kolejnymi Kubicami.

 3. Kolejny artykuł wyborczy promujący totalnych. Ciekawe, co jeszcze Żuk podpisze, by głosy naiwnych zdobyć? Miał osiem lat a teraz hipokryta się dopiero obudził? Dlaczego coś słabiej Sosnowskiego ostatnio promujecie? Czyżby za przepadek 80 baniek ojro, które do Unijnej kasy trzeba będzie zwrócić?

 4. A gdzie jest napisane, że wymienią CAŁY asfalt ? Remont w ramach bieżących prac czyli będą łatać dziury albo wymienia fragmenty 🙂 Jest jak byk – KOREKTA nawierzchni, a nie wymiana… śmiechu warte.

  • oby tylko pogoda dopisała i przed wyborami zdążyli… „przypudrować” tego, długiego jak Dąbrowa, STRUPA

 5. może kiedyś ten chodnik obok poszerzą. Jak im to zaklasyfikowali jako niby półścieżka rowerowa? resztę domalowali na Diamentowej żeby km się zgadzały…

  • Nie tylko chodnik ale i jezdnię powinni poszerzyć do tego przydałby się w okolicach zalewu fotoradar.
   Ta strona Lublina staje się powoli nową „dzielnicą” domków jednorodzinnych, ruch tam będzie coraz większy a droga jest tylko jedna…

 6. Wybory za pasem, niemożliwe rzeczy robią się realne, grunt pali się pod nogami?

 7. A ja się pytam dlaczego oświetlenie ścieżki rowerowej od strony Zemborzyc jest załaczane dużo wcześniej przy posiadłości p Daniewskiego? Czyżby chodziło o głosy wyborców w Zemborzycach?

 8. Pytanie do redaktora: w tytule jest „niebawem położą nową nawierzchnię” a w tekście jest o korekcie nawierzchni.
  To będzie na całym odcinku nowa nawierzchnia czy łatanie dziur??? Można to wyjaśnić? – bo to dwie różne sprawy.

 9. wybory,wybory,nazwiska,nazwiska,a burdel jak zawsze ten sam!!!

 10. wybory drogowe czas zacząc ale beda hulac przez dabrowe samochody…

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas